SİYASET
Giriş Tarihi : 21-06-2018 15:25   Güncelleme : 21-06-2018 15:33

“İktidara Hazırız Geleceğin Güçlü Türkiye’sini Kuracağız”

24 Haziran Pazar günün yapılacak olan genel seçim çalışmalarına devam eden CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Adayı Av. Ali Mahir Başarır: “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, Herkesin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’nin dün yaptığı muhteşem CHP Mersin Milletvekili adayı Ali Mahir Başarır, "Mersin Mitingi bir kez daha gösterdi ki, halk yenilik istiyor. Ülkeyi kucaklayan Herkesin Cumhurbaşkanı Sayın Muharrem İnce’yle, Türkiye güç kazanacak, rahat bir nefes alacak" dedi.

“İktidara Hazırız Geleceğin Güçlü Türkiye’sini Kuracağız”

24 Haziran Pazar günün yapılacak olan genel seçim çalışmalarına devam eden CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Adayı Av. Ali Mahir Başarır:

“Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, Herkesin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’nin dün yaptığı muhteşem Mersin Mitingi bir kez daha gösterdi ki, halk yenilik istiyor. Ülkeyi kucaklayan Herkesin Cumhurbaşkanı Sayın Muharrem İnce’yle, Türkiye güç kazanacak, rahat bir nefes alacak.

Biz iktidara hazırız. Ülkenin içinde bulunduğu durumu biliyoruz. Geleceğin, güçlü, aydın, çağdaş ve huzurlu Türkiye’sini biz kuracağız.”, dedi.

Yaptığı konuşmalarda halkın Cumhuriyet Halk Partisi’ne gösterdiği yoğun ilgiden büyük mutluluk duyduğunu ifade eden CHP Mersin Milletvekili Adayı Av. Ali Mahir Başarır, konuşmasında CHP iktidarında neler yapacaklarını anlattı:

 “Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarında Asgari ücret net 2.200 TL olacak. Asgari ücretliden gelir vergisi alınmayacak. Asgari ücrete her 6 ayda bir zam yapılacak. 4 milyon 210 bin kişiye istihdam yaratılacak. Atama bekleyen öğretmenler bir yıl içerisinde atanacak.

  Her yıl 800 köy ‘Turizm Köyü’ olarak ilan edilecek, köy turizmi geliştirilecek. Ekonomik göstergelerde istikrar sağlanacak. Vatandaşlarımızın Genel Sağlık Sigorta Prim Borçları silinecek. OHAL derhal kaldırılacak.”, açıklamalarında bulundu.

 

CHP Mersin Milletvekili Adayı Av. Ali Mahir Başarır sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çiftçilerimize mazot 3 TL’den verilecek. Çiftçilerin faiz borcu silinecek. Tarım destekleri 2 katına çıkarılacak, ayrıca dosya masrafı, genel giderler ve buna benzer kesintiler kaldırılacak.

Üzüm üreticilerinin kooperatif kurması sağlanarak, ürünlerin değerinde satılması sağlanacak. Zeytinlikler korunacak. Zeytinyağı üretimi ve tüketimi yaygınlaştırılacak. Ayçiçeği ve mısır başta olmak üzere, yağlı tohumların üretimine yönelik orta ve uzun vadeli politikalarla üretici desteklenecek.”

Cumhuriyet Halk Partisi'ni bu seçimde iktidar yapacaklarına dair söz veren vatandaşlara teşekkür eden Av. Ali Mahir Başarır:

“Pazar günü seçim yapılacak. Bu seçim sıradan bir seçim değil. Tehlike içinde olan laik demokratik cumhuriyetimizin AKP iktidarıyla karşılaştığı tehlikenin artık farkına varıldı. Yolsuzluk, yoksulluk ve terör batağına sürüklenmiş bir ülkede yaşıyoruz. İşsizlik, sefalet, geçim derdi, yalnızlık, çaresizlik içerisindeyiz. Ekonomi çökmüş durumda. Rejimi ve vatandaşıyla kavgalı bir siyasi iktidar var. Türkiye bu günlere ilkesiz, tutarsız, teslimiyetçi politikalar, kişisel çıkar peşinde koşan siyasiler yüzünden geldi. Şimdi bunlar pembe tablolarla, yalan rakamlarla halkımızı aldatmaya, kandırmaya çalışıyorlar ve yeniden destek istiyorlar. Halk fakirleşirken, yandaşlar zenginleşti. Halkımız artık bu yalanlara kanmaz.

Bu nedenle 24 Haziran seçimi çok önemli. İnanıyorum ki CHP 24 Haziran’da sizlerin oylarıyla tek başına iktidara gelecek. Herkesin gönlünde taht kuran, herkesin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’de verdiği her sözü yerine getirerek, ülkeyi her açıdan istikrara kavuşturacak. AKP iktidarının yarattığı tahribatı en kısa sürede iktidarımızda düzelteceğiz” dedi.