Mersinlinin İnce'ye çoşkusuna il Başkanı Aktay'dan teşekkür

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Mersinlilere teşekkür toplantısı yaptı. Aktay; 'Sayın Muharrem İnce’nin, “Herkesin Cumhurbaşkanı olmak” iddiasına uygun, görkemli bir miting gerçekleştirdik' dedi.

Mersinlinin İnce'ye çoşkusuna il Başkanı Aktay'dan teşekkür
Mersinlinin İnce'ye çoşkusuna il Başkanı Aktay'dan teşekkür Vahap Şehitoğlu
Bu içerik 956 kez okundu.

İl Başkanı Aktay, beraberinde ilçe başkanlarıyla birlikte il binasında yaptığı teşekkür toplantısında şunları söyledi:

"Dün Mersin bir başka güzeldi. 

Her yaştan, her meslekten, her kesimden yüz bin kişi büyük bir demokrasi şöleninde buluştu. 

Tam da Sayın Muharrem İnce’nin, “Herkesin Cumhurbaşkanı  olmak” iddiasına uygun, görkemli bir miting gerçekleştirdik. 

Son üç mitingini  İzmir, Ankara ve İstanbul'da yapacak olan Sayın İnce'nin, üç büyük şehirden önceki son miting yeri olarak Mersin'i seçmesinin özel bir anlamı vardı. Sayın Muharrem İnce,  çok güçlü bir final yaparak, Anadolu turunu Mersin'le noktalamak  istemişti. İstediği gibi de oldu.  Mersin, Sayın İnce'yi, kelimenin tam anlamıyla bağrına bastı. Mersin'den bütün Türkiye'ye çok güçlü bir değişim rüzgârı esti...

Dün yaşadığımız eşsiz tabloda emeği geçen herkese, katılan tüm yurttaşlarımıza, özellikle de bugüne kadar başka partilere oy vermiş olan ama dün mitinge gelerek bu buluşmada yer alanlara, Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Örgütü adına teşekkür ediyorum ve şöyle demek istiyorum: Dünkü miting göstermiştir ki, Mersin’de tek adam rejimine karşı olanlara, dürüstlükten, üretip hakça bölüşmekten, özgürce ve barış içinde yaşamaktan yana olanlara mevcut miting meydanı dar gelmektedir. Artık yeni bir miting alanına ihtiyacımız var. 

Sayın İnce’nin bu görkemli mitingi ülkemizi yeniden ayağa kaldıracak ortak aklın, herkesi, her kesimi kucaklıyor olmanın sonucu olan büyük uzlaşmanın Mersin’deki tezahürüdür. Şimdi, bu mitingdeki coşkuyu, heyecanı  24 Haziran günü sandığa taşıma vakti.

Ülkenin geleceğini tek bir kişiden alıp, millete vermek için, herkesi Pazar günü oy kullanmaya davet ediyorum.  Sandıklara gidelim ve tercihimizi demokrasiden, büyümeden ve hakça bölüşümden yana yapalım.

Mersin, demokrasiye sahip çıkma konusunda tarih yazmış bir yerdir. Bu seçimde de öyle olacağını biliyorum. 

Sandık güvenliği konusunda, biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak her türlü tedbiri aldık.  Herkesin içi rahat olsun.  

Cumhuriyet Halk Partisi olarak kurduğumuz sistemin dışında, gerek  Millet İttifakı olarak, gerekse, demokratik kitle örgütlerinin de içinde bulunduğu Sandık Gücü organizasyonuyla, sağlıklı bir sayımı gerçekleştirmek için dört koldan hazırız.   

Sandık başlarında  hileye de,  gerginliğe de izin vermeyeceğiz. Sayın Muharrem İnce’nin de dün dediği gibi, çalmayacağız ve çaldırmayacağız. Sandıkta ve hiçbir yerde çalmayacağız ve çaldırmayacağız. Mersin'in demokrasi geleneğine, kardeşlik kültürüne yakışan bir seçim yaşayacağız.

Ben, vatandaşlarımızı önce oy kullanmaya, sonra da, pazar günü saat 16’da, oy kullandıkları okullara giderek, sandıklarda  görevli arkadaşlarımıza moral vermeye, destek olmaya çağırıyorum. 

Gelin, bir olalım, bütün olalım, bu seçimde milletçe kazanalım."

chp mersin il başkanı aktay muharrem ince teşekkür
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Av. Gökalp: “Kadınlar haklarını bilmeli ve cesaretli olmalı”
Av. Gökalp: “Kadınlar haklarını bilmeli ve cesaretli olmalı”
Mersin Barosu, TEMA’nın LAW etkinliklerine fidan bağışı yaptı
Mersin Barosu, TEMA’nın LAW etkinliklerine fidan bağışı yaptı