Dünyanın gözünden Türkiye’deki seçimler

Türkiye’de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, dünya basınında ilginç başlıklarla yer aldı..

Dünyanın gözünden Türkiye’deki seçimler
Dünyanın gözünden Türkiye’deki seçimler
Bu içerik 735 kez okundu.
Türkiye’de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, dünya basınında ilginç başlıklarla yer aldı.
Türkiye’de seçmenler, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oy kullanmaya başladı. Türkiye’deki seçimlere dünya basınında ilginç başlıklarla yer verildi. Merkezi New York’ta bulunan Associated Press haber ajansı, Türkiye’deki seçimleri “Sandıklar yüksek riskli Türkiye seçimi için açıldı” başlığıyla verdi. Seçimleri Recep Tayyip Erdoğan’a karşı büyük meydan okuma olarak nitelendiren Reuters haber ajansı ise, “Türkler cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimlerinde oy kullanmaya başladı” ifadesine yer verdi. Merkezi Paris’te bulunan Agence France-Presse seçimleri “Türk lider Erdoğan, çifte seçim sınavında yeniden dirilen muhalefetle karşı karşıya” ifadesiyle duyururken, CNN International Türkiye’deki seçimlere “Oy kullanma işlemi, Erdoğan için zorlu bir mücadeleyle başladı” ifadesiyle yer verdi. Erdoğan’ın seçimlerde büyük bir sınavla karşı karşıya olduğunu belirten merkezi Londra’da bulunan BBC ise, “Erdoğan zorlu yarışta ikinci dönemi istiyor” başlığına yer verdi. The New York Times da seçimleri Türkiye ve Erdoğan için yüksek bahis olarak değerlendirdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’li Seçer’den Kocamaz destek
CHP’li Seçer’den Kocamaz destek
CHP’li Seçer’den su vadi
CHP’li Seçer’den su vadi