GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-06-2018 11:34

Mersin’de halk plajlarında ikinci mavi bayrak Susanoğlu’na

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Denizkızı Turizm A.Ş., plajlara mavi bayrak alınabilmesi için gerekli olan uluslararası 33 kriterin tamamını yerine getirerek, Susanoğlu halk plajına Mersin’in ikinci mavi bayrağını kazandırdı..

Mersin’de halk plajlarında ikinci mavi bayrak Susanoğlu’na
Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Denizkızı Turizm A.Ş., plajlara mavi bayrak alınabilmesi için gerekli olan uluslararası 33 kriterin tamamını yerine getirerek, Susanoğlu halk plajına Mersin’in ikinci mavi bayrağını kazandırdı.
Mersin’in bütün plajlarını mavi bayraklı hale getirmeyi planlayan Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl Kızkalesi halk Plajına kazandırdığı Mavi Bayrağı korumayı başarırken, bu yıl da 33 uluslararası kriteri yerine getirmesinden dolayı Mersin halk plajlarının ikinci mavi bayrağını Susanoğlu sahiline aldı. Mersin’in en büyük ve gelen turist sayısının çok olduğu plajlara mavi bayrak kazandırmaya başlayan Büyükşehir Belediyesi, 2019’da ise Yapraklıkoy ve Kocahasanlı halk plajlarını da mavi bayraklı hale getirmek için çalışmalarına hız veriyor.