GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-02-2017 13:46

MESKİ, kanalizasyon şebekelerinin temizliğini yapıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, kanalizasyon şebekelerinin daha sorunsuz çalışması için şebekelerin temizliğini yapıyor..

MESKİ, kanalizasyon şebekelerinin temizliğini yapıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, kanalizasyon şebekelerinin daha sorunsuz çalışması için şebekelerin temizliğini yapıyor.
Mersin merkez ilçeler ve 6360 sayılı kanun ile MESKİ’nin hizmet alanına giren ilçelerin muhtelif mahallelerinde temizlik çalışmalarna devam ediyor. MESKİ 2016 yılında projelendirilen kanalizasyon çalışmalarında tüm ilçelerde 52 bin 415 metre kanalizasyon hat döşemesi gerçekleştirdi. 3 bin 134 adet baca kapağı değiştirilen çalışmalarda 9 bin 7 adet baca temizliği, 57 adet terfi istasyonunda bakım onarım hizmeti yapılırken, 17 bin 749 adet ızgara, 2 bin 996 adet baca temizliği çalışması yapıldı.
MESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri ızgaraları özel kanal temizleme aracı kombineyle temizlerken, tıkanık olan noktaları tespit ederek sorunu ortadan kaldırıyor. Su birikintileri oluşmaması adına çalışmalara da başlayan MESKİ ekipleri, yağmur suyu ızgaralarının temizliğini titizlikle yürütüyor. Tıkalı noktalar da belirlenirken, kanal temizliğinde özel olarak kullanılan kombine araçlarıyla temizlik sağlanıyor. Mahalle bazında yapılan taramalarda da belirlenen noktalarda çalışmalar sürüyor. Izgara temizleme çalışmaları Mersin Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde devam ederken, vatandaşlardan gelen şikayet ve istekler değerlendirmeye alınarak çalışmalara yön veriliyor.
Yetkililer, vatandaşları ızgaralar konusunda duyarlı olmaya çağırırken, su baskınların yaşanmaması için vatandaşların sokaklarda bulunan yağmur suyu ızgaralarına çöp atmamaları ve temizliği konusunda MESKİ’yi aramalarını istedi.