SİYASET
Giriş Tarihi : 10-07-2018 12:27   Güncelleme : 10-07-2018 14:27

Erdoğan ve Barzani, ikili ilişkileri ele aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Ankara ile Erbil arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı..

Erdoğan ve Barzani, ikili ilişkileri ele aldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Ankara ile Erbil arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Cumhurbaşkanlığı merasimine katılan IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani’nin temasları çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kısa bir görüşme yaptığı bildirildi. IKBY hükümeti tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kutlayan Barzani’nin, Ankara ile Erbil arasındaki ikili ilişkileri ele aldıkları ve iki liderin de bu ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini vurguladıkları belirtildi.
IKBY Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi dün yaptığı açıklamada, Türkiye ile güçlü bir ilişkilerinin olduğunu söylemişti. IKBY’nin geçen yıl Temmuz ayında düzenlediği tartışmalı referandum ardından Barzani’nin ilk ziyareti öncesi iki lider geçen hafta telefon görüşmesi yaptı.