DÜNYA
Giriş Tarihi : 01-08-2018 11:41   Güncelleme : 02-08-2018 10:41

Dünyanın muhteşem egzotik plajlarından bazıları

İnsanların dinlenmek için gitmek istedikleri yerlerden birisi olan, görselliği ve sakinleştirici özellikleri ile egzotik plajlar, tercih edilen yerlerde listenin başında geliyor.

Dünyanın muhteşem egzotik plajlarından bazıları

Barbados

Güney Amerika'nın bir parçası olarak nitelendirilen bir ada olarak biliniyor. Kumu, berrak suları ile gelenlerin dinleneceği bir yer olmakta. Venezuela'nın 434 kilometre kuzeydoğunsun yer aldığını da belirtelim.

Antigua ve Barbuda

Adada 100.000'nin üzerinde insan yaşadığı ve turizm için oldukça tercih edilen yerlerden biri olduğunu biliniyor.

Bermuda

Adada oldukça sevilen muazzam doğası birçok turistin akınına uğruyor. Ada, Atlas Okyanusu’nda ABD’nin 900 km doğusunda bulunuyor. Birleşik Krallık denizaşırı topraklarının bir parçası olan ülke, 7 ana ada ile 150 küçük adacık ve kayalıktan oluşmakta.

Dominik Cumhuriyeti

Adı epey duyulan ve merak edilen tatil yerlerinden birisi olan Dominik Cumhuriyeti, Küba ve Jamaika’nın doğusunda, Porto Riko’nın batısında bulunuyor.  Bilindiği üzere Avrupalıların Amerika kıtasında oluşturdukları ilk yerleşim olan ülke, ince beyaz kumlu plajları ve birbirinden güzel otel seçenekleri ile tercih edilenler arasında listenin başında yer alıyor.

Jamaika

Jamaika adası muhteşem güzellikleri ile insanların dikkatini çekmeyi başarıyor. Büyük Antiller’de bulunan ada ülkesi olan Jamaika, Orta Amerika ve Karayipler’in bir parçası olarak yer alıyor. Ayrıca tropikal, nemli ve sıcak havasıyla yıl boyunca ziyaretçi çektiği biliniyor.

Porto Riko

Dominik cumhuriyetinin doğusunda yer alan ada, doğal güzellikleri ile tatil için tercih edilen yerler arasında.

Amerikan Samoası

Ada, Güney Pasifik’te yer alan Hawai ve Yeni Zelanda arasında bulunuyor. Adada yaşayanların büyük bölümünün balıkçılıkla geçindiği ve turizm son yıllarda öne çıkan gelir kaynakları arasında bulunuyor.

Kuzey Mariana Adaları

Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı özerk bir devlet yapısına sahip olan Kuzey Mariana Adaları, Batı Pasifik Okyanusu’nda 15 adadan oluşuyor olup, en çok turist çeken yerler olarak karşımıza çıkıyor.

Guam

Doğal güzellikleri bulunan adanın Uzak Doğu ve ABD arasında yer aldığı biliniyor.

Dubai

Gerek doğal plajları gerek daha sonradan denizi doldurarak yapılan yapay plajları ile Dubai harika bir seçenek. Dubai uçak bileti bulmak ise diğer seçeneklere göre daha kolay.