DÜNYA
Giriş Tarihi : 03-08-2018 09:55

Katledilen Rus gazeteciye en prestijli ödül

Belgesel çekimi için gittiği Orta Afrika Cumhuriyeti’nde 2 arkadaşıyla birlikte öldürülen Rus gazeteci ve yönetmen Alexander Rastorguev, ’Laurel branch’ ödülüne layık görüldü..

Katledilen Rus gazeteciye en prestijli ödül
Belgesel çekimi için gittiği Orta Afrika Cumhuriyeti’nde 2 arkadaşıyla birlikte öldürülen Rus gazeteci ve yönetmen Alexander Rastorguev, ’Laurel branch’ ödülüne layık görüldü.
Rusya’nın en önemli sinema ödüllerinden olan ’Laurel branch’ ödülü büyük jürisinin üyesi olan gazeteci ve yönetmen Alexander Rastorguev, belgesel çekimi için gittiği Orta Afrika Cumhuriyeti’nde kimliği belirsiz kişilerce otomobiline yapılan saldırıda yaşamını yitirmişti. Alexander Rastorguev, Rus sinemasına yaptığı katkılardan dolayı ’Laurel branch’ ödülüne layık görüldü. Rastorguev, 2001 yılında ’Mamochki’ filmiyle ’en iyi uzun metrajlı TV filmi’ ve 2005 yılında ’Wild, Wild Beach’ filmiyle ’en iyi oyuncu performansı’ ödüllerine layık görülmüştü. ’Laurel branch’ organizasyon komitesi, 11 jüri üyesinin oy birliğiyle bu kararın alındığını duyurarak, ödülün yönetmenin ailesine teslim edileceğini duyurdu.