MAGAZİN
Giriş Tarihi : 11-12-2016 14:39   Güncelleme : 11-12-2016 14:39

Mersin’de Emre Kaya fırtınası esti

Sesi kadar besteleriyle de gündemden düşmeyen ünlü popçu Emre Kaya, 2. Uluslararası Mersin Maratonu kapsamında verdiği halk konserinde, sahnede adeta fırtına gibi esti.

Mersin’de Emre Kaya fırtınası esti

 Soğuk havaya rağmen konser alanını dolduran binlerce kişi, ünlü sanatçının şarkılarıyla unutulmaz bir gece yaşadı.
Ünlü Popçu, "Mersin’e koş Mersin’de koş" sloganıyla gerçekleşen Mersin Maratonu kapsamında verdiği halk konserinde, yoğun kalabalık nedeniyle sahneye güçlükle ulaştı. Kaya, alkışlar, ıslıklar ve sevgi tezahüratlarıyla çıktığı sahnede, gördüğü büyük hayran kitlesine teşekkür ederek konserine başladı.

Coştu coşturdu
“Dın Dın”, “ Yapboz”, “ Esaret”, “Apayrı”, “Teşekkür Ederim”, “Benimsin” ve “Sorma” gibi dillerden düşmeyen eserlerini art arda seslendiren ünlü sanatçı, sesi kadar sempatik tavırları ve dansıyla da gönülleri fethetti. Sahnenin bir köşesinden diğer köşesine adeta uçan Emre Kaya, coştu coşturdu. Besteleri ve benzersiz yorumuyla milyonları peşinden sürükleyen Emre Kaya, konser alanını dolduran her yaş grubundan izleyicilere, “Sizi çok seviyorum. Bu güzel alkışlarınız benim için çok kıymetli” diyerek, teşekkür etti. “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı”, iki kez “Yılın En İyi Bestecisi” ve “Yılın En İyi Pop Şarkıcısı” ödüllerinin sahibi olan sempatik şarkıcı, konserde kendi bestesi olan en güzel şarkılarından seçmeler sunmanın yanı sıra, nostalji de yaşattı. Orhan Gencebay’ın 70’li yıllarda bestelediği “Bir Teselli Ver” adlı şarkısını kendine özgü yorumuyla seslendiren Emre Kaya, konser alanında alkış tufanı kopmasına neden oldu.
Güçlü sesi ve eşsiz yorumuyla Mersin’i adeta inleten Emre Kaya’nın hayranları, soğuk havaya rağmen geç saatlere kadar ona büyük bir coşkuyla eşlik etti. Yerlerinde duramayan, şarkılara eşlik etmenin yanı sıra slow türlerde cep telefonlarının ışıkları ve yaktıkları çakmaklarla görsel bir şölen sunan izleyiciler, romantik eserlerde duygu dolu anlar yaşadılar. Tüm şarkılarını ezbere kusursuz söyleyen izleyici kitlesini kutlayan Emre Kaya, kendi bestesi olan ancak, meslektaşlarına verdiği şarkılardan da örnekler sundu.

Bu kez mavi ceket
Bestelediği her şarkı “Hit” olunca artık “Hit Makinesi” olarak da isimlendirilen Emre Kaya, konserinde bu kez göz alıcı mavi ceketi ile dikkati çekti. Daha önce Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki konserde giydiği ceketinin şarkıcı dostları tarafından taklit edilmesiyle gündeme gelen Emre Kaya, bu kez göz alıcı mavi bir ceketle çıktığı sahnede giyim tarzı ile de göz doldurdu. Siyah kot pantolon, siyah tişört ve lapis mavisi ceketi ile oldukça şık ve fit görünen Emre Kaya, izleyenleri adeta büyüledi.

Başkan Kocamaz’dan teşekkür
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, konser arasında çıktığı sahnede ünlü sanatçıyı çiçek vererek kutladı. Başkan Kocamaz,”Çok genç bir sanatçımız. Halkımız burada kendisini dinlemekten çok mutlu oldu. Performansı için kendisini kutluyorum” dedi. Kocamaz, Mersin Maratonu’nun uluslararası düzeyde olduğunu ve geçen yıldan 10 katı daha fazla başvuru gerçekleştiğini ifade ederek, gelecek yıl hedeflerinin 50 bin katılım olduğunu söyledi. Sanatçı Emre Kaya ise, Başkan Kocamaz’a teşekkür ettikten sonra halka dönerek, “Sayın başkanın kıymetini bilin. Gençliğe, spora, sanata ve sanatçıya verdiği destekten dolayı kendisini kutluyorum” dedi.
Emre Kaya, konserin sonunda, cep telefonunun kamerasıyla tüm eserlerinden kesitleri halkla birlikte seslendirerek, muhteşem görüntüyü kayıt altına aldı. Kaya, sahneden alkışlar eşliğinde ayrıldı.