GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2018 12:30   Güncelleme : 30-08-2018 12:50

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarında Canlı Bomba Paniği

Adana`da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sonrası tören alanı güzergahında fark edilen ve polisin ikazına rağmen yüzünü açmayan kadın paniğe neden oldu.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarında Canlı Bomba Paniği

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın kutlandığı Adana Uğur Mumcu Meydanı yönüne tören dağılımı sırasında yüzü şalla kapalı bir kadının gittiği ihbarı üzerine polis harekete geçti.

Olay yerine sevk edilen polis ekibinin ulaştığı uzun etek ve uzun kollu kot ceketli, yüzü şalla tamamen kapalı kadın, kimliğini göstermeyip, yüzünü açmadı. Yanında kimliği olmayan kadının şüpheli tavırları sergilemesi nedeniyle olay yerine terör ekipleri çağrıldı.

Canlı bomba şüphesine karşı bölgeye sevk edilen 3 zırhlı araç ile çevre güvenliği alan ekipler, kadın ise canlı bomba olma ihtimaline karşılık bir duvar kenarında tutuldu. Polisler uzun namlulu silahlarla kadının etrafında da güvenlik önlemi aldı. 

Olay yerine gelen kadın polisin arama yaptığı kadının üzerinden herhangi bir suç unsuru çıkmadı. Şüpheli, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kay: IHA