GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-03-2017 11:56   Güncelleme : 12-03-2017 11:56

MHP'li Kocamaz'ın eski danışmanı O'nu da yaktı!

İçişleri Bakanlığı, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve bazı bürokratları hakkında soruşturma izni verdi. Çerçioğlu ve ekibinden bazı isimler ve belediyenin FETÖ’den tutuklu danışmanı Erkan Karaarslan’ın adının geçtiği ihalelerle ilgili geniş çapta inceleme yapılacak. Türkiye Belediyeler İmamı olarak bilinen Erkan Karaaslan aynı zamanda Tarsus Belediye Başkanlığından bu yana Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz'ın danışmanı iken, belediye FETÖ soruşturmasında yakalanıp,cezaevine konmuştu. Aydın ve Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ'de tüm ihalelerde benzerlik bulunduğu iddia ediliyor.. İçişleri Bakanlığınca, Erkan Karaaslan'ın danışmanlık yaptığı ve halen adamlarının iş yaptığı Mersin Büyükşehir Belediyesindeki tüm ihalelerin mercek altına alınması bekleniyor.

MHP'li Kocamaz'ın eski danışmanı O'nu da yaktı!

FETÖ/PYD üyesi olmak suçundan aylardır cezaevinde yatan ve MHP ve CHP'li belediyelerin imamı olduğu ileri sürülen danışmanlık şirketi sahibi Erkan Karaarslan'la bağlantısı bulunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Karaarslan'ın cezaevinden aşk mektupları yazdığı sevgilisi eski Genel Sekreter Yardımcısı Özlem Bayraktaroğlu, ASKİ Genel Müdür Vekilleri ve meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 15'e yakın kişi hakkında soruşturma izni verildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla gönderilen 28 sayfalık soruşturma izninin içerdiği belgelerin, Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edildiği öğrenildi. İçişleri Bakanlığı, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hakkındaki iddialarla ilgili olarak soruşturma izni verdi. ASKİ'nin danışmanlık hizmet alım ihalesini alan firmanın dosyasında yaklaşık maliyet cetveli bulunmaması ve Serhan Seyhan'ın yazılım mühendisliği diplomasının sahte olduğu anlaşıldığı halde kamu görevlisinin gerekli mercilere bildirmemesi de soruşturma izni verilen dosyalar arasında yer alıyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü'nün, ASKİ'nin danışmanlık hizmeti alımında zorunlu olduğu halde Erkan Karaarslan'a ait firmalardan iş deneyim belgesi almaması da soruşturma izni verilen raporlar arasında bulunuyor.

DANIŞTAY İTİRAZI REDDETTİ

ASKİ'de 21-B'ye göre yapılan personel alımı ihalesinde kamu zararı oluştuğu ve Bozdoğan'daki Madran Su ihalesiyle ASKİ'nin zarara uğratıldığı iddiaları da soruşturma kapsamında bulunuyor. Soruşturma dosyalarında Çerçioğlu'nun yanı sıra ASKİ eski Genel Müdürü Mithat Emre, eski Genel Müdür Vekilleri Cemaleddin Küçükerol ve Özcan Dursun Korkmaz ile Özel Kalem Müdürü Ertuğrul Yaman'ın adları geçiyor. Bu arada soruşturma izni verilen dosyalar için Danıştay'a itirazda bulunduğu, fakat kabul edilmediği öğrenildi.

KARAARSLAN, FETÖ TUTUKLUSU

Hatay F Tipi Cezaevi'nde halen FETÖ üyesi olmak suçundan tutuklu bulunan Erkan Karaaslan'ın Mersin 7. Ağır Ceza Mahkamesi'nde yargılanmasına devam ediliyor. Karaarslan'ın danışmanlığını yaptığı Aydın Büyükşehir Belediyesi'ndeki yapılanması iddiaları sonrası bu soruşturma izni büyük yankı uyandırdı. Karaarslan'ın adının geçtiği bütün ihaleler ve aldığı paralarla ilgili geniş çapta soruşturma ve inceleme yapılacak. Soruşturma izni verilenler arasında bulunan kişilerin, belediyeler imamı olarak bilinen Erkan Karaarslan'ın çekirdek kadrosunda yer alan önemli isimler olduğu belirtildi. Ayrıca soruşturma izninin yanı sıra ASKİ ihaleleriyle ilgili olarak N.C. ve H.O. isimli kişiler hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.