SİYASET
Giriş Tarihi : 16-09-2018 22:54   Güncelleme : 16-09-2018 22:54

CHP' Özkan: "Seçilmiş padişah olmayacağım"

Mersin siyasetinin tanınmış isimlerinden Ali Galip Özkan, CHP'den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

CHP' Özkan:

Çok sayıda partilinin katılımıyla düzenlenen basın toplantısıyla aday adaylığını duyuran Özkan, partisinin diğer Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarıyla birlikte danışma kurulu oluşturacağını söyledi ve "Seçilmiş padişah olmayacağım" dedi. Özkan, emekliliğine 1 yıl kalan ancak iş bulamadığı için emekli olamayanları belediyede 1 yıllığına işe alacaklarını ve emekli olmalarını sağlayacaklarını da kaydetti.

Ali Galip Özkan'ın parti binası önünde düzenlediği aday adaylık açıklamasına CHP Mersin milletvekilleri Alpay Antmen, Cengiz Gökçel ve Ali Mahir Başarır, Toroslar İlçe Başkanı Burhanettin Erdoğan, Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, Yenişehir İlçe Başkanı Tayyar Tahiroğlu, eski Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, eski il başkanları Özcan Yılmaz, Faruk Akar, Mehmet Ali Can, Yılmaz Şanlı, Abdullah Özyiğit'in de aralarında olduğu çok sayıda partili katıldı.

 

Siyasi hayatı hakkında bilgi veren Ali Galip Özkan, "1983 SODEP'ten bu yana sosyal demokrat gelenekten gelen partilerde görev aldım. SODEP il yöneticiliği, SHP il yöneticiliği, 3 dönem SHP merkez ilçe başkanlığı, CHP Toroslar ve Büyükşehir Belediye meclis üyeliği yaptım. Deneyim sahibi oldum. Dostlarımın da telkinleriyle Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı oldum. Becerir de aday olursam bugünkü heyecanın bana seçimi kazandıracağına inanıyorum. Bu heyecan olmazsa bir yere varılmıyor" dedi.

Aday adaylığı yoluna çıkarken öncelikle partinin alacağı her karara saygı duyacağını belirten Özkan, "Bir konuyu özellikle söylemek gereği duyuyorum. Düşüncemiz evet, önseçimden yanadır. Ama bir taraftan da parti tüzüğüne uymak zorundayız. Tüzüğümüzde meyil yoklaması, önseçim, araştırma ve merkez yoklaması diyor. Gönlümüz önseçimden yana ama genel merkezin kararlarına uyacağımı burada sizlere beyan ediyorum. Aday adayı arkadaşlarımdan hangisi aday olursa anında yanında yer alacağımın sözünü de buradan veriyorum. Eğer ben başkan adayı olursam, diğer aday adayı arkadaşlarımızın projelerini sunacağız. Seçilirsem de o arkadaşlarımla beraber danışma kurulu oluşturacağım. Bir elin nesi var, iki elin sesi var sözünü orada hatırlatacağız. Seçilmiş padişah olmayacağım" diye konuştu.