Florence kasırgasında bilanço artıyor: 17 ölü

ABD’yi vuran Florence kasırgasında hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye yükseldi..

Florence kasırgasında bilanço artıyor: 17 ölü
Florence kasırgasında bilanço artıyor: 17 ölü
Bu içerik 314 kez okundu.
ABD’yi vuran Florence kasırgasında hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye yükseldi.
ABD’nin Güney ve Kozey Carolina eyaletlerini vuran Florence kasırgasının meydana getirdiği seller Wilmington şehri ve iç bölgelerin hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Florence kasırgasında hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye ulaştığı bildirilirken Kuzey Carolina Valisi Roy Coope, hayati tehlike riskinin artmaya devam ettiğini söyleyerek halka uyarıda bulundu.
Wilmington şehrin içine ve dışına giden yollar sular altında kalıp, nehirlerin su seviyeleri yükselmeye devam ederken, şehir sakinleri su gibi temel ihtiyaçlar için mağaza ve restoran önlerinde saatlerce bekliyor.

On binlerce kişi için tahliye emri
Bölgede bulunan Cape Fear, Little River, Lumber, Waccamaw ve Pee Dee nehirlerindeki suların tehlikeli seviyelerde yükselmesi yüzünden on inlerce kişi için tahliye emri verildi.
New Hanover İlçesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Woody White, yetkililerin yaklaşık 120 bin kişinin bulunduğu kıyı kentine yiyecek ve su getirmeyi planladıklarını söyledi. White, "Tüm yollarımızı su bastı, Wilmington’a erişim yok" dedi. Lumber nehri yakınlarında yaşayan bölge sakinleri suların yükselmesi nedeniyle tahliye edilirken evlerinden direk kayıklara bindirildi. Suların yükselmeye devam ettiği takdirde 250 mil uzaklıktaki kasabaların dahi etkilenebileceği bildirildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağışlar hasadı geciktirdi, limon dalında kaldı
Yağışlar hasadı geciktirdi, limon dalında kaldı
Otomobilin çarptığı 17 koyun telef oldu
Otomobilin çarptığı 17 koyun telef oldu