GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-09-2018 19:33

CHP’li Enis Berberoğlu cezaevinden tahliye edildi

Yargıtay tarafından cezası onanan ve milletvekilliği bitinceye kadar cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Maltepe Cezaevi’nden tahliye oldu..

CHP’li Enis Berberoğlu cezaevinden tahliye edildi
Yargıtay tarafından cezası onanan ve milletvekilliği bitinceye kadar cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Maltepe Cezaevi’nden tahliye oldu.
MİT tırları görüntülerini Can Dündar’a ilettiği gerekçesiyle CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’na verilen 5 yıl 10 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onandı. Milletvekilliği sona erinceye kadar Enis Berberoğlu’nun cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verildi. Alınan kararın ardından Berberoğlu, saat 19.20 sıralarında Maltepe Cezaevi’nden tahliye edildi. Cezaevinden çıkan Milletvekili Berberoğlu’nu sevenleri ve yakınları karşıladı.
Kısa bir açıklama yapan Berberoğlu, “CHP Milletvekili olarak Maltepe cezaevine girdim, yine bir milletvekili olarak dışarı çıkıyorum. Takdir edersiniz ki yaşadığım aşağı yukarı 16 aylık süreç üzerinde düşünülecek. Türkiye’nin karar vermesini gerektirecek bir süreç beni mazur görün. Birkaç gün aileme partime, bir danışayım. Bundan sonraki harekat tarzımı anlayım. Özellikle eski meslektaşlarım ilginize çok teşekkür ederim. Medyanın Maltepe Cezaevinde beni mahrum bırakmadığının farkındayım. En çok eşimle kızımı özledim” dedi.
Öte yandan Maltepe Cezaevi önünden ayrılan Enis Berberoğlu, beraberindekilerle birlikte bir kafeye oturarak çay içip sohbet etti.