Gönüllü öğretmenler iş başında

Muş’ta bir köy okulunda görevli biri müdür, 3 öğretmen görev yaptıkları okullarının kapı, pencere ve sınıflarını temizleyip, duvarlarını boyayarak, yeni eğitim-öğretim yılına hazırladılar..

Gönüllü öğretmenler iş başında
Gönüllü öğretmenler iş başında
Bu içerik 340 kez okundu.

Muş’ta bir köy okulunda görevli biri müdür, 3 öğretmen görev yaptıkları okullarının kapı, pencere ve sınıflarını temizleyip, duvarlarını boyayarak, yeni eğitim-öğretim yılına hazırladılar.
Muş merkeze bağlı Yelalan (Dersim) Köyü İlkokulu’nda görev yapan okul müdürü ile 3 öğretmen, okullarında daha ferah bir ortamda ders işlemek ve öğrencilerine güzel bir eğitim-öğretim ortamı sağlamak adına, kolları sıvadılar. Fekadar öğretmenler, okullarının kapı, pencere ve yerlerini silip, dış cephesini boyayarak, okullarını öğrencileri ve yeni eğitim-öğretim yılı için hazırladılar. Okul bahçesindeki zararlı otları da temizleyen öğretmenler, öğrencilerin daha iyi bir eğitim almaları için yoğun bir çalışma yürüttüler. Gönüllü olarak okullarının tüm eksikliklerini gidermeye çalışan fedakar öğretmenler, öğrencileri için daha güzel bir okul hazırlamak için büyük çaba sarf ettiler.
Okuldaki bazı eksikliklerden dolayı bu hafta eğitim-öğretime başlayamadıklarını söyleyen Yelalan Köyü İlkokulu Müdürü Yaser Kaya, “Yeni okulumuzdayız. Bu hafta okulumuzun temizlik işleriyle uğraşıyoruz. Pazartesi günü tam anlamıyla okulumuzda eğitime başlayacağız. Şu anda kitapları almayı bekliyoruz. Ayrıca okulumuzdaki bazı eksikliklerden dolayı eğitime başlayamadık. Muhtarımız ile birlikte okulumuzun eksiklerini gidermek için büyük bir uğraş içerisindeyiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış Elçisi İsmail Hakkı Öztorun anıldı
Barış Elçisi İsmail Hakkı Öztorun anıldı
Yaz spor okullarına kayıtlar başladı
Yaz spor okullarına kayıtlar başladı