EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-03-2017 13:11

MESKİ’den çocuklara su tasarrufu eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı işbirliğiyle ilçelerdeki ilk ve ortaokul çocuklarına yönelik su tasarrufu ve su bilinci eğitimlerine devam ediyor..

MESKİ’den çocuklara su tasarrufu eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı işbirliğiyle ilçelerdeki ilk ve ortaokul çocuklarına yönelik su tasarrufu ve su bilinci eğitimlerine devam ediyor.
MESKİ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, 22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri doğrultusunda, Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Mut ve Gülnar ilçelerinde su tasarrufu ve su bilinci eğitimleri verildi. Eğitimlerde, MESKİ tarafından hazırlanan Alo 185 şikayet ve talep hattını anlatan animasyon filmleri, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mersin Temsilciliği tarafından hazırlanan ’Su Bilinci ve Su Tasarrufu’ konulu sunumlar, sevimli kuklalar ve animatörlerin gösterileri gerçekleştirildi.
Etkinliklerde ayrıca öğrencilere ve öğretmenlere su tasarrufunu anlatan broşürler ve hediyeler verildi. Silifke, Erdemli, Tarsus, Çamlıyayla ve merkez ilçelerde sürecek olan eğitimler 22 Mart’ta kadar devam edecek.