SİYASET
Giriş Tarihi : 14-03-2017 14:52

AK Parti milletvekillerinin saha gezileri sürüyor

AK Parti milletvekillerinin saha gezileri sürüyor. AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, referandum kampanya çalışmalarına merkez Yenişehir ilçesine devam ederken, Milletvekili Cumhur Ali Taşkın ise Çamlıyayla ilçesinde halktan destek istedi..

AK Parti milletvekillerinin saha gezileri sürüyor

AK Parti milletvekillerinin saha gezileri sürüyor. AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, referandum kampanya çalışmalarına merkez Yenişehir ilçesine devam ederken, Milletvekili Cumhur Ali Taşkın ise Çamlıyayla ilçesinde halktan destek istedi.
AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Mersin Milletvekili Özkan, Yenişehir İlçe Teşkilatı ile birlikte 16 Nisan’daki referandum kampanyası çalışmalarına devam ediyor. Yenişehir ilçesinde Hürriyet Mahallesi semt pazarı esnafını ziyaret eden Özkan, burada yaptığı konuşmada, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği referandumuna ‘evet’ çıkması durumuna herkesin geleceğinin çok daha iyi olacağını söyledi. 2023’te de her şeyin bambaşka olacağını vurgulayan Özkan, pazar esnafına ve vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlattı. ‘16 Nisan’da diktatörlük gelecek’ söylemlerini eleştiren Özkan, “AK Parti diktatör olsaydı Cumhurbaşkanı’nı halk seçmezdi. Anayasa’yı değiştirmek için vatandaşından referanduma giderek onay istemezdi. Görünüyor ki, 16 Nisan’da evet oyu açık ara önde olacak. 16 Nisan Türkiye’nin miladı olacak” dedi.
Özkan: “2071’de çocuklarımız dünyaya yön verecek”
Daha sonra Çiftlikköy Mahallesi’nde bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelen Özkan, Hollanda’nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’yı engellemesini eleştirerek, “Batı neden ayaklandı? Neden bu şekilde ‘evet’e karşı çıkıyor? Bizim hedefimiz 2023, batının da hedefi 2023. 2023’te yerüstü ve yeraltı zengin kaynaklarımıza sahip oluyoruz ve Allah’ın izni ile kısa süre sonra dünyanın en zengin ülkesi haline geliyoruz. 2071’de de ecdadımız Osmanlı’nın dünyaya hükmettiği gibi bizim de çocuklarımız dünyaya yön verecek bir ülke haline gelecek. Neden evet dememiz gerektiğini çevremizdekilere anlatalım. Hiçbir şey diyemiyorsak, bir ‘hayır’ı savunanlara bakalım, bir de ‘evet’i savunanlara” diye konuştu.
Özkan, buradan da Karahacılı Köyü’ne geçerek, köy kahvesinde halkla buluştu. Amaçlarının, dünya lideri olabilecek tek Türkiye inşa etmek olduğunu dile getiren Özkan, “Yeni anayasamızın amacı bu ve bizim çalışmalarımız da bu yönde. 16 Nisan’da sandık başına gittiğimiz zaman, çocuklarımızın, torunlarımızın ülkemizin geleceği için evet diyoruz, devlet ile milleti birleştirecek bir anayasaya evet diyoruz” İfadelerini kullandı.
Taşkın: “Türkiye lider ve öncü ülke olma yolunda hızla ilerleyecek”
Milletvekili Taşkın ise referandum çalışmalarını Çamlıyayla ilçesine sürdürdü. Çamlıyayla’nın Sebil Mahallesinde ve Asmalı Kahve’de düzenlenen toplantılara katılan Taşkın, vatandaşlardan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için evet oyu istedi. Taşkın, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye lider ve öncü ülke olma yolunda hızla ilerleyecek. Lider ülke rolümüzü sürdürüyoruz. Özellikle Avrupa’nın hayır için çabaladığı şu günlerde evet oyunun Türkiye’miz için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görüyoruz” şeklinde konuştu.