SİYASET
Giriş Tarihi : 23-09-2018 19:54   Güncelleme : 23-09-2018 20:16

Talay'dan gövde gösterili adaylık açıklaması

Eski Kültür Bakanı İstemihan Talay, gövde gösterisiyle CHP'den Mersin Büyükşehir Belediye başkanı aday adayı olduğunu açıkladı.

Talay'dan gövde gösterili adaylık açıklaması

Talay, CHP Mersin il binasında yaptığı gövde gösterili basın açıklamasında, Mersin’i geleceğe taşımak için hep beraber yola çıkmak amacıyla toplandıklarını belirtti.

Mersin'in insanların gelip huzur bulduğu, huzur içerisinde yaşadığı bir kent olduğunu vurgulayan Talay, "Bu kenti, geleceğe hoşgörülü bir şekilde, demokratik bir yönetim altında, bütün vatandaşlarımızı eşit gören, hepsiyle bütünleşen bir yerel yönetim anlayışıyla yönetmek bizim görevimiz olacaktır." diye konuştu.

45 derece sıcaklıkta sevenleriyle kucaklaşan Talay, Güçlünün değil, haklının hakkını aldığı, sorunlarının çözüldüğü bir yerel yönetim kuracaklarını belirrtti. Talay, şunları söyledi:

"Ben bu yola çıkarken, 40 yıllık birikimimi, kendi adıma yaptığım üretimi, adımı, ismimi ve bir ölçüde hepinizin önünde şerefimi ve namusumu koyarak yola çıkıyorum. Biz hiçbir zaman yapacağız anlayışı içerisinde olmuyoruz. Konuştuklarımız sadece yaptıklarımızın tekrarıdır. Geçmiş zamanla konuşarak geleceğe ışık tutuyor, geleceğimizi belirlemek istiyoruz."

Talay, bütün yaşamı, yöneticilik hayatı boyunca dinleyerek öğrendiğini, öğrendiklerini de yerine getirme konusunda tereddüt etmediğini açıkladı.

"Bize güvenin, inanın." diye konuşmasını sürdüren Talay, "Biz bugün ne söylediysek yarın onu da gerçekleştirecek hem birikime hem inanca hem de tecrübeye sahibiz." dedi.

Talay'ın başkan aday adaylığı açıklamasına çok sayıda partili, sivil toplum örgütleri, dernek yöneticileri katıldı.