GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2017 21:06   Güncelleme : 14-03-2017 21:17

Eski Genel Müdür Kamil Ülgen: 'Kocamaz'ın samimiyetinden şüpheye kapılmaktayım!'

Meski eski Genel Müdürü Kamil Ülgen, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın 2014 yılından sonra emekliye ayrılan Belediye ve Meski yöneticilerine plaket vermek istemesine "tokat" gibi cevap verdi. Ülgen'in sosyal medyada paylaştığı açıklaması büyük yankı uyandırdı.

Eski Genel Müdür Kamil Ülgen: 'Kocamaz'ın samimiyetinden şüpheye kapılmaktayım!'

Başkan Kocamaz'ı emekli yöneticilere plaket verilmesi konusunda samimi bulmadığını da belirten Ülgen'in, bazılarının yüzünü

kızartacak açıklaması aynen şöyle:

MESKİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE EMEKLİLERİNE PLAKET TÖRENİ..

Sayın Burhanettin KOCAMAZ'ın MESKİ ve Büyükşehir Belediyesinde 2014 yılından bugüne kadar geçen süre içerisinde tüm emekli olanlara plaket vermek için 15 Mart (Çarşamba) günü saat 14.00 de Büyükşehir Belediyesi Konferans salonunda düzenlediği törene davet edildim.
Bu girişiminde gerçekten samimi ise, geçen bu süre içinde emekliliği tercih eden arkadaşlarım ve şahsım adına Sayın Başkan’a şimdiden teşekkür ederim. Şahsımı davet eden MESKİ Genel Müdürü Sayın Baha Günhan GÜNGÖRDÜ'ye açıkladığım nedenlerden ötürü plaket törenine katılmayacağımı bildirdim.
Sayın Burhanettin KOCAMAZ'ın bugüne kadar Belediye’ye geçmişte hizmet etmiş kişiler hakkında basına vermiş olduğu demeçler ve her ortamda ettiği sözler düşünüldüğünde samimiyeti hakkında şüpheye kapılmaktayım. Hele emekli olmayı düşünmeyen kişiler üzerinde yapılan baskılar, hatta daha da ileri giderek, bazılarına adeta iftira niteliğindeki suçlamalarla suç yaratarak disiplin cezası verilmesi ve buna dayanarak görevden almaların yapıldığı ve dolayısıyla da emekliliğe zorlanan memurların ve işcilerin olduğu düşünülürse, bu uygulamanın samimiyetten uzak olduğu çok açıktır.
Plaket, meslek hayatında başarılı olan kişilere verildiğine göre, Sayın Burhanettin KOCAMAZ'ın ya daha önceki beyanları ve uygulamaları yalandı ya da bu uygulaması yanlıştır.
Plaketleri takdim ederken plaket verilen kişilere yaptıkları aklına gelecek mi? Aklına geldiğinde yüzlerine nasıl bakacağını da ayrıca merak ediyorum.
Keşke bu durumlar hiç yaşanmasa, çalışanlar huzur içinde emekliliği yaşayabilselerdi. İnanın plaket almaktan çok daha mutlu olacaklardı.
Ayrıca bu tip uygulamaları, Başkanın çok önem verdiği, belediyeyi kaliteli yönetime kavuşturmak için yönlendiren kalite firmalarının önermesi ile yapmış olmasıda ayrıca düşündürücüdür. Sırf kamuoyuna şirin gözükmek için, algı yaratmak adına yapılmak istenilen bu uygulama yerine, samimiyet seçilerek, içtenlikle ve insanca haksız uygulamada bulunulan kişilerden özür dilense çok daha makbule geçeceğinin bilinmesini saygılarımla kamu oyunun bilgisine arz ederim.


M. Kamil ÜLGEN
Emekli eski MESKİ Genel Müdürü
İnşaat Mühendisi