Mersin Barosu'ndan saldırıya kınama

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Eskişehir Barosu’na kayıtlı avukat Heval Yıldız’ın bürosuna yönelik silahlı saldırıyı kınadıklarını belirterek, "Avukatlara sıkılan kurşun, yargıya sıkılmış demektir” dedi.

Mersin Barosu'ndan  saldırıya kınama
Mersin Barosu'ndan  saldırıya kınama Vahap Şehitoğlu
Bu içerik 510 kez okundu.

Yeşilboğaz, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, avukatlık mesleğinin bir kamu hizmeti ve hukuki sorunları çözümleyen, toplumsal sorunlarda her daim vatandaşın yanında olan, onların haklarını arayan ve savunan, özgür ve eşit bir yaşam hakkı için çırpınan, bağımsız ve tarafsız bir meslek örgütü olduğunun asla unutulmaması gerektiğini söyledi. 
Yargının üç sacayağından birisi olan, bağımsız ve tarafsız yargının savunucusu avukatların siyasi görüşlerinin kişiselleştirilmemesi gerektiğini kaydeden Yeşilboğaz, "Hem savunma hem de savunulma hakkına yapılan bu gibi saldırılar, aslında yargıyı hedef alarak hukuk devleti ilkesine yapılan saldırıdır. Yargının vazgeçilmez unsurlarından biri olan avukatlara sıkılan kurşunlar, yargıya sıkılmış demektir. Bu tür saldırıların avukatlık mesleğini yürütmemize engel olmayacağını, savunmanın susmayacağını bir kez daha yüksek sesle dillendiriyoruz" diye konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaz spor okullarına kayıtlar başladı
Yaz spor okullarına kayıtlar başladı
Denetimli Serbestlik yükümlülerine ‘Kariyer Eğitimi’ verildi
Denetimli Serbestlik yükümlülerine ‘Kariyer Eğitimi’ verildi