Altındere; Kin ve nefret besleyenler yine sahnede

Bir süre önce Ulusal basında yer alan Bakliyat devi hakkında çıkan soruşturmalar gözaltılarından dolayı sıkıntılı günler geçirirken, yine ulusal basının manşetlerine taşındı.

Altındere;  Kin ve nefret besleyenler yine sahnede
Altındere;  Kin ve nefret besleyenler yine sahnede Haber Merkezi
Bu içerik 941 kez okundu.

Arslan Ailesinin Avukatı Murat Altındere,  Müvekkili olduğu şirketin pkk terör örgütü ile ilişkilendirilerek basında yer alan haberde adı geçen ve şikayetçi olduğu belirtilen Mustafa Uğur Hatipoğlu adlı eski polis müdürü kişi şikayetimiz üzerine fetö örgüt üyesi olmaktan tutuklanan, KHK kapsamında meslekten ihraç edilen ve hakkında halen müştekisinin sadece Arslan Ailesi olduğu Mersin 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki davada yargılanmaktadır.  Bu FETÖCÜNÜN ve iş adamı kisvesi altındaki çıkar amacı güden bir şahsın gerçek dışı, soyut ve mesnetsiz beyanlarına itibar edilerek değerli basınımız yanlış bilgilendirilerek bu şekilde kasıtlı ve ısmarlama haberler yapılması oldukça düşündürücü ve üzücüdür. Av. Altındere Şirket Adına Bugün Yaptığı Basın Açıklamasında şunlara yer verdi.

Açıklam aynen şöyle: 

Bazı basın ve yayın organlarında kasıtlı olarak müvekkilimiz şirket Arbel A.Ş ve yöneticileri hakkında PKK terör örgütü ile ilişkilendirilerek dava açıldığı yönünde haberler yapılmaktadır.

Önemle belirtmek isteriz ki müvekkilimiz Arbel A.Ş. hakkında hiçbir adli veya idari yaptırım, dava ve soruşturma söz konusu olmadığı gibi belirtilen davanın şirketle de hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Bahse konu dava tamamıyla şirket yöneticileri olan Arslan Ailesine karşı kin ve husumet besleyen FETÖ örgüt üyelerinin ve çıkar amacı güden dolandırıcı bazı şahısların asılsız iddiaları üzerine açılan soruşturma ile ilgili olup, nitekim söz konusu haberde adı geçen ve şikayetçi olduğu belirtilen Mustafa Uğur Hatipoğlu adlı eski polis müdürü kişi şikayetimiz üzerine FETÖ örgüt üyesi olmaktan tutuklanan, KHK kapsamında meslekten ihraç edilen ve hakkında halen müştekisinin sadece Arslan Ailesi olduğu Mersin 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki davada yargılanmaktadır.  Bu FETÖCÜNÜN ve iş adamı kisvesi altındaki çıkar amacı güden bir şahsın gerçek dışı, soyut ve mesnetsiz beyanlarına itibar edilerek değerli basınımız yanlış bilgilendirilerek bu şekilde kasıtlı ve ısmarlama haberler yapılması oldukça düşündürücü ve üzücüdür. Ayrıca söz konusu haberler Adil Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs amacı gütmekte olup, bu kapsamda ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek isteriz.  

Arslan ailesi her dönem hain terör örgütlerine karşı olduğu gibi bu dönemde de devletin ve milletin yanında yer almış ve ülkemizde bu örgütlerin en çok mağdur ettiği ailelerden birisi olmuştur. Bu husus devletimiz kayıtlarında da sabittir.

Anayasanın en temel haklarından olan “Masumiyet Karinesi” gereğince hiç kimse hakkında kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmadan bu şekilde adeta yargısız infaz yapılarak peşinen suçlu adledilemez. Yargı sürecinin sonunda Arslan Ailesinin bu mesnetsiz ve kasıtlı kişilerin uydurduğu suçlamalardan aklanacağı kuvvetle muhtemeldir.

Bu şekildeki gerçek dışı, yanlı ve kasıtlı haberlere itibar edilmemesini değerli basınımızdan ve kamuoyundan istirham ederiz. dendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizkurdu 2019 tatbikatına katılan komutanlardan Başkan Seçer’e ziyaret
Denizkurdu 2019 tatbikatına katılan komutanlardan Başkan Seçer’e ziyaret
Heykellerin arasında Yörük defilesi
Heykellerin arasında Yörük defilesi