Dereli: 'Mersin’i Vizyonu olan bir kent yapacağız’

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Selçuk Dereli, kentin tüm kesimleri ile buluşmalarını sürdürüyor.

Dereli: 'Mersin’i Vizyonu olan bir kent yapacağız’
Dereli: 'Mersin’i Vizyonu olan bir kent yapacağız’ Vahap Şehitoğlu
Bu içerik 568 kez okundu.

Dernekleri aynı çatı altında toplayan Mersin Dernekler Platformu (MERDEP)’i takım arkadaşları ile birlikte ziyaret eden Selçuk Dereli, oy veren vermeyen, Mersin’de yaşayan 2 milyon’un başkanı olmak için yola çıktığını belirterek, “Mersin’e mevcut durumunu düzeltecek FİFA kokartlı bir hakem lazım, o da benim’’ dedi.

Mersin Dernekler Platformu Başkan ve yönetim kurulu üyelerini dernek binasında ziyaret eden Selçuk Dereli, Başkan Ali Taşdirek, Platform sözcüsü Murat Karahan ve siyasi partiler sorumlusu Zeyni Acat’tan platformun kuruluş amacı ile ilgili sunumu dinledi. Sözcü Murat Karahan, Türkiye’nin mozaiği Mersin’de herkesi, herkesimi bir araya getirme çabası içinde olduklarını, bu nedenle platform oluşumunu gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları söyledi; “Platform olarak 10 bin kişinin üzerinde potansiyelimiz var. Dini dil, ırk, cinsiyet ayırımı yapmadan eşitlikçi bir yaklaşım içindeyiz. Sizleri dinleyip, kararlarımızı vereceğiz. Halkla bütünleşmiş adayları destekleme kararımız var, bu nedenle vizyonu olan adayları destekleyeceğiz, partileri değil. ‘’

Kentte yaşayan herkesin başkanı olacağım

Platformun kuruluş amacından etkilendiğini söyleyen Selçuk Dereli, bütünlüklü bir yapı oluşturarak Mersin’in sorunlarına çare arayan platformun etkisini şimdiden gördüklerini belirterek, “Kenti bütünlüklü bir anlayışla yönetip, Mersin’i dünya kenti yapmak istiyoruz. Kentteki vizyoner eksiklikleri ortadan kaldıracak çalışmalarımızı hazır hale getirdik. Bize oy versin vermesin kentte yaşayan herkesin, 2 milyonun başkanı olmak istiyorum. Bütün renklere eşit, adaletli, mesafe koymadan birlikte yönetmek için yola çıktık, birlikte mutlaka başaracağız’’ dedi.  

selcuk dereli mersin büyükşehir belediye merdep
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Av. Gökalp: “Kadınlar haklarını bilmeli ve cesaretli olmalı”
Av. Gökalp: “Kadınlar haklarını bilmeli ve cesaretli olmalı”
Mersin Barosu, TEMA’nın LAW etkinliklerine fidan bağışı yaptı
Mersin Barosu, TEMA’nın LAW etkinliklerine fidan bağışı yaptı