Yücel Ceylan'dan değişim rüzgarı!

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Yenişehir Belediye Başkan Aday Adayı olan İşadamı Yücel Ceylan, ön seçimin daha sağlıklı olduğunu söyleyerek, “Kırılıp dökülme olmayacak. Sosyal demokrat zihniyet taşıyan bütün arkadaşlarımın halkın kararına saygı duyacağını düşünüyorum. Ama biz dosyalarımızı verdiğimizden itibaren de kim aday olursa olsun; beraber çalışacağımızı da teyit etmiş oluyoruz” dedi.

Yücel Ceylan'dan değişim rüzgarı!
Yücel Ceylan'dan değişim rüzgarı! Vahap Şehitoğlu
Bu içerik 492 kez okundu.

Haber-Aysun Kayhan

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Yenişehir Belediye Başkan Aday Adayı olan İşadamı Yücel Ceylan, basın mensuplarının karşısına çıktı. Ailesinin de katıldığı toplantıda kendisini ve projelerini tanıtan Ceylan, ilk olarak basın emekçilerinin sorunlarını bildiğini ifade etti. Gazetecilerin rahat haber alabileceği ve dinlenebileceği bir cemiyet binası vaat etti. Daha sonra kendinden bahseden Ceylan, “Memur bir babanın, okuryazar olmayan bir annenin 12 çocuğundan biriyim. Babam emekli olduktan sonra çocuklarına daha iyi bir yaşam sağlayabilmek için bizleri Mersin’e getirdi. Bütün sermayemiz 3 kat yataktı. İki göz bir odaya yerleştik. Çocuk yaşlarından itibaren çalışmaya başladım. Gerçekten yaşam çok zordu. Babama yardım etme ihtiyacı duydum. Ticari hayatıma başladım. Gündüzleri yetmeyince gece okullarında okumaya başladım. İlk, orta ve lise eğitimimi tamamladıktan sonra askere gittim. Askerden sonra eşim Sevil Hanım ile tanıştım ve evlendim. İki çocuğum var. Evlilikte 32 yılı devirdik ve mutlu bir ailemiz var. 2 dönem meclis üyeliği yaptım sonra 24.dönem milletvekili aday adayı oldum ama kısmet olmadı. Partime hiçbir zaman küsmedim, darılmadım ne de kırıldım. Yine çalıştım” dedi.

“HUZURUNUZA 26 PROJE İLE ÇIKIYORUM”
Aday adayı olma sürecinin nasıl geliştiğini anlatan Ceylan, “Geçtiğimiz dönem çevremdeki arkadaşlarımı ve dostlarım; ‘Ya sen belediyecisin, Yenişehir’in de bir yerde kurucususun. Neden belediye başkanlığına soyunmuyorsun’ dedi. Bana da mantıklı geldi. Mersin’e 50 yıl önce geldim ve sorunlarını çok iyi biliyorum. Kaldırımlardaki turunçların hepsini mandalina ve portakala çevireceğim. İlk çiçek açtığı dönemleri yaşayacağız. Her pazartesi halka açık toplantılar düzenliyoruz Bunu yaklaşık 4,5 yıldır hiç ara vermeden gerçekleştirdim. Toplantılarımızda, mahallelinin sorunlarını, partimizin sorunlarını AKP iktidarının halka verdiği eziyeti bire bir dinledik, tartıştık. Toplantılarımıza, psikologlarımızı, hukukçularımızı çağırdık. Cumhuriyet Halk Partililer, farklı düşünceden insanlardır. Konuşurken nasıl davranmalı, nasıl yapmalı eğitimleri de verildi. Bu eğitimleri ben kendi şahsımda aldım. Bugünlere kadar geldik. Huzurunuza 26 proje ile çıkıyorum. Bu 26 projeyi çok iyi bir teknik kadro ile hazırladık. Projelerimize, ‘Yenişehir eğitim seviyesi yüksek, belli standartlarda, yeşil alanı var’ gözüyle baktık. Eksikliklerden biri de Mersin halkının gideceği alanların olmaması. Yapay göl çevresinde bir piknik alanı yapmak istiyorum” diye söyledi.

“BENİM ZİHNİYETİM İNSANA VE DOĞAYA YATIRIM”
Ön seçimin daha sağlıklı olduğunu düşündüğünü kaydeden Ceylan, “Kırılıp dökülme olmayacak. Sosyal demokrat zihniyet taşıyan bütün arkadaşlarımın halkın kararına saygı duyacağını düşünüyorum. Ama biz dosyalarımızı verdiğimizden itibaren de kim aday olursa olsun; beraber çalışacağımızı da teyit etmiş oluyoruz. Mevcut belediye başkanını başarılı buluyorum ancak eksiklikleri var. Benim projelerimin genel zihniyetinin Yenişehir’e aşılanmasını istiyorum. Bugüne kadar İbrahim Genç çok önemli projeler yaptı. Benim gözümde başarılı bir belediye başkanı. Ama biz bu bayrağı daha ileriye taşımak. Yüzde 40-41’lerde olan, 55 binlerde olan oyumuzu yüz binlere çıkarmak istiyoruz. Benim zihniyetim de betona değil, insana ve doğaya yatırım olduğunu, bunun da Yenişehir’in eksiği olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“TEK YOL KADININ GÜÇLENMESİDİR”
Yenişehir nüfusunun yüzde 52’si kadın olduğunu sözlerine ekleyen Ceylan, “Kadınlarımızı güçlendirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’nin Genel Başkan Yardımcısıyım. Çocukların istismara uğramalarının ana temelinin kadınlarımızın güçsüzlüğüne bağlıyorum. Çünkü pedofiller genelde aile içinden çıkıyor. Kadınlarımız bir lokma ekmek, düzenlerimiz bozulmasın, kapının dışında kalmayayım diye çocuklarına yapılanı görmezden geliyor. Biz bunları tespit ettik. Ben bunun için Yenişehir Belediyemizde, belediyenin sırtına yük olmadan kadınlarımızın istihdamına ağırlık vereceğim. Kadınlara şiddeti ve çocuklara istismarı önlemenin tek yolu kadının güçlenmesidir. Bu ülkenin çağ atlamasının tek yolu da budur. Türkiye’de şu an kadın istihdamı yüzde 25’lerde. Çok düşük. Kadın nüfusu her yerde daha fazla. Biz buna çok dikkat edeceğiz” diye sözlerini bitirdi.(Çukurova)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bebek bakımında geleneksel hatalara dikkat
Bebek bakımında geleneksel hatalara dikkat
Rusya’da eğitim gördü, memleketine hizmet ediyor
Rusya’da eğitim gördü, memleketine hizmet ediyor