SİYASET
Giriş Tarihi : 16-10-2018 08:42   Güncelleme : 16-10-2018 08:42

Bu genç nereye koşuyor?

Sosyal Demokrasi Derneği Mersin şubesinin CHP A.Adaylarının kendilerini tanıtmaları için gerçekleştirdiği toplantıda sunum yapan Selçuk Dereli, ‘Mersin’in içinde bulunduğu durumu düzeltecek, adalet dağıtacak bir hakeme ihtiyaç var’ sloganı, salona ve kentin gündemine damgasını vurdu.

Bu genç nereye koşuyor?

SDD’nin tanıtım toplantısında Dereli damgası

Yapacaklarını sinevizyonla anlattı

Sosyal Demokrasi Derneği Mersin şubesinin CHP A.Adaylarının kendilerini tanıtmaları için gerçekleştirdiği toplantıda sunum yapan Selçuk Dereli, ‘Mersin’in içinde bulunduğu durumu düzeltecek, adalet dağıtacak bir hakeme ihtiyaç var’ sloganı, salona ve kentin gündemine damgasını vurdu. Dereli’nin konuşmasının sonunda yaptığı bu vurgu salondan büyük ilgi topladı ve alkış aldı.

SDD’nin Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlediği toplantıda kura çekimiyle ilk sözü alan CHP Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan A.Adayı Selçuk Dereli, önce kendini tanıttı, ardından projelerini sinevizyon aracılığıyla maddeler halinde anlattı. Yaklaşık bir yıl önce seçim bürosu açarak ekibiyle birlikte ara vermeden çalışmalarını yürüttüğünü söyleyen Selçuk Dereli, Tarım, Sanayi, Ticaret, Spor, Turizm, Kent yaşamı, ulaşım, alt yapı sorunlarından, kadın, gençlik, yaşlıların sorunlarına kadar yapacakları çalışmaları detayları ile anlattı ve bunları gerçekleştirirken Mersin’in Dünya kenti yapmak için ciddi uğraşlar içinde olacaklarını ifade etti.

Uzman ekiplerle çalışacağız

Dereli, “Bunun gerçekleşmesi için Mersin’e çok ciddi bir ekiple müdahale edilmesi gerekir. Her alanda uzman insanların bir araya gelmesi büyük bir önem taşımaktadır. Biz, her alanda uzman insanların bir araya geldiği bir takım olarak kentimizin geleceği için bunu başaracağız, hep birlikte başaracağız’’ dedi.

Bütün dertlere derman belediyecilik

Konuşmasının bir bölümünde ‘Sosyal Demokrat anlayışla dertlere derman belediyecilik yapacağız’ diyen Selçuk Dereli, halkçı çözüm belediyecilik anlayışı ile yerel birikime dayalı kentleşmeyi, alt yapıyı ve kültürel hayatı canlandıracaklarını ifade ederek şunları söyledi;

Çocuklarımızın geleceğini garantiye alacağız

“Ucuz su kullanımını, ucuz ulaşımı sağlayacağız. Mersin’de kuracağımız yönetsel yapıyla, istihdam imkânlarıyla, sosyal ve kültürel yaşamla yerel birikimimizi oluşturacağız. Mersin’de katılımcı ve çoğulcu demokrasiyi inşa edeceğiz. STK’larla her daim işbirliği içinde olacağız. Kentin geleceğine dair kararları hep birlikte alacağız, mutlu, huzurlu güçlü bir Mersin’de hep birlikte yaşayacağız, çocuklarımızın geleceğini elbirliği ile garanti altına alacağız.’’

(HABER: Naci SAPAN)