Akdeniz’den amatör spor kulüplerine malzeme desteği

Akdeniz Belediyesi, kent genelinde faaliyet gösteren 17 amatör spor kulübüne, forma ve kramponlardan oluşan malzeme desteğinde bulundu..

Akdeniz’den amatör spor kulüplerine malzeme desteği
Akdeniz’den amatör spor kulüplerine malzeme desteği
Bu içerik 381 kez okundu.

Akdeniz Belediyesi, kent genelinde faaliyet gösteren 17 amatör spor kulübüne, forma ve kramponlardan oluşan malzeme desteğinde bulundu.
Akdeniz Belediyesi tarafından, amatör spor kulüplerine malzeme dağıtım töreni Seyfi Ali Türkoğlu-Şafak Erdur Spor Tesislerinde yapıldı. Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, amatör sporun ve sporcuların desteklenmesinin, belediyelerin temel görevi olduğuna inandığını vurguladı.

"Altyapıya büyük önem veriyoruz"
Akdeniz Belediyesi olarak amatör sporun teşvik edilmesine ve altyapıya büyük önem verdiklerini vurgulayan Pamuk, "Nitekim Akdeniz Belediye Spor Kulübümüzün U11, U12, U13, U14, U15, U16 ve U17 liglerinde mücadele eden futbol takımlarımız, geçen dönem Mersin’de şampiyonluklar elde ettiler ve ilimizi farklı turnuvalarda da başarıyla temsil ettiler. Bugün itibariyle 600 civarında gencimiz ve çocuğumuz, Akdeniz Belediye Spor Kulübü bünyesinde farklı dallarda spor faaliyetlerine katılıyorlar" dedi.

"Amatör spor kulüpleri desteklenmeli"
Pamuk, sporun kitleleşmesi ve çok daha geniş kitlelere ulaşması için amatör spor kulüplerinin ciddi şekilde desteklenmesi gerektiğinin de altını çizerek, "Aynı zamanda gençlerimiz arasında sporun yaygınlaştırılması ve çeşitlendirilmesi bağlamında da amatör spor kulüplerimizin desteği ve katkıları çok önemlidir. Yerel yöneticiler ve belediyeler olarak, amatör spor kulüplerimizin taşıdığı yükü paylaşmalıyız diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Başkan Muhittin Pamuk, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ASKF Başkanı Mithat Ertaş ile birlikte, kentin amatör spor kulüplerinde oynayan sporculara, forma ve kramponlardan oluşan spor malzemelerini dağıttı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersinliler, yazlık sinemayla nostalji yaşadı
Mersinliler, yazlık sinemayla nostalji yaşadı
İtfaiye erleri, yol yapım çalışanlarıyla yangın tatbikatı yaptı
İtfaiye erleri, yol yapım çalışanlarıyla yangın tatbikatı yaptı