GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-10-2018 17:08

Kahramanmaraş’ta şiddetli yağış uyarısı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), 25 Ekim (yarın) sabah saatlerinde başlayacak olan şiddetli sağanak yağışlardan oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı..

Kahramanmaraş’ta şiddetli yağış uyarısı
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), 25 Ekim (yarın) sabah saatlerinde başlayacak olan şiddetli sağanak yağışlardan oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı.
AKOM’dan yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji İl Müdürlüğü’nden alınan verilere göre, Kahramanmaraş’ta 25 Ekim 2018 Perşembe günü sabahın ilk saatleriyle başlayacak olan yağışın öğle saatlerine kadar kuvvetli, öğleden sonra ise orta kuvvette olmasının tahmin edildiği gün boyu güney yönlerden kuvvetli rüzgar beklendiği kaydedildi. Açıklamada, "Ayrıca özellikle sabah saatlerinde yoğun yağış beklendiğinden öğrenci servisleri, personel servisleri, belediye ve halk otobüslerinin trafiğe tedbirli çıkmaları, vatandaşlarımızın mümkünse kendi araçlarını kullanmayıp, ulaşımda toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri, yaya olarak dışarıya çıkacak olan vatandaşlarımızın da tedbirli olarak dışarıya çıkmaları gerekmektedir. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi olarak Fen İşleri, Park Bahçe, Ulaşım Hizmetleri, İtfaiye, Çevre Koruma ve KASKİ gibi birimlerin yanı sıra ilçe belediyeleri, karayolları, emniyet, AKEDAŞ, ARMADAŞ gibi kurumlarla istişare içerisinde bulunarak yağışlara karşı oluşabilecek olumsuzluklar koordineli bir şekilde yürütülecektir” denildi