GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-10-2018 11:05

Toroslar’da etkinlikler iptal edildi

Toroslar Belediyesince, cumhuriyetin kuruluşunun 95. yıldönümü kapsamında yarın düzenlenecek olan ’Cumhuriyet konvoyu ve konseri’, şehit cenazeleri dolayısıyla iptal edildi..

Toroslar’da etkinlikler iptal edildi
Toroslar Belediyesince, cumhuriyetin kuruluşunun 95. yıldönümü kapsamında yarın düzenlenecek olan ’Cumhuriyet konvoyu ve konseri’, şehit cenazeleri dolayısıyla iptal edildi.
Toroslar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Tunceli’de yürütülen operasyonlarda Mersin’in Toroslar ilçesi Arpaçsakarlar Mahallesi’nden Asım Türkel ile Silifke ilçesi Yeşilovacık Mahallesi’nden Ferruh Dikmen’in şehit düştüğü hatırlatıldı. Şehitler dolayısıyla, 28 Ekim Pazar günü düzenlenecek olan ’Cumhuriyet konvoyu ve konseri’ etkinliklerinin iptal edildiği bildirildi.
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, vatan hainleri ile mücadele kapsamında şahadet şerbeti içen askerlere Allah’tan rahmet dileyerek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenleyecekleri etkinlikleri iptal ettiklerini duyurdu. Tuna, “Dün geç saatlerde aldığımız 2 askerimizin şehit olduğu haberi bizleri derinden üzdü. Bu nedenle cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümü dolayısıyla düzenleyeceğimiz ’Cumhuriyet konvoyu ve konseri’ni iptal etme kararı aldık. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Türk milletine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanları cennet olsun. Hain terör örgütleri ile mücadelede vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve ay yıldızlı al bayrağımızı korumaya çalışan tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum” dedi.