GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2018 15:52   Güncelleme : 29-10-2018 15:52

MGC Başkanı Demirtaş'tan 29 Ekim mesajı

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Demirtaş, yayınladığı bir mesajla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı. Demirtaş, “Türkiye halkları için büyük bir değer ve miras olan Cumhuriyetin 95. Yıldönümü kutlu olsun.” dedi.

MGC Başkanı Demirtaş'tan 29 Ekim mesajı

Başkan Demirtaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle yayınladığı mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyetin 95.Yıldönümünü kutlayarak,  “Türkiye halkları için büyük bir değer ve miras olan Cumhuriyetin 95.Yıldönümü kutlu olsun. Cumhuriyetimizin kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.” dedi.

Bugünün sorumluları olarak Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini dile getiren Başkan Demirtaş, “Büyük mücadelelerle kazanılmış ve Türkiye halklarına armağan edilmiş Cumhuriyetin tüm değerlerine sahip çıkarak, sonsuza kadar yaşatmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Cumhuriyetin sunmuş olduğu eşitlik, özgürlük ve çağdaşlık ilkeleri ışığında bizlere emanet edilen bu değeri hayatımızın her alanında koruyarak yaşatacağız.” şeklinde konuştu.