ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 29-10-2018 15:59

İzmir’de ‘Gaybubet evlerinde yakalan 16 zanlı tutuklandı

İzmir’de 26 Ekim’de FETÖ’nün hücre evlerine yapılan baskında yakalanan ve gözaltına alınan 16 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi..

İzmir’de ‘Gaybubet evlerinde yakalan 16 zanlı tutuklandı

İzmir’de 26 Ekim’de FETÖ’nün hücre evlerine yapılan baskında yakalanan ve gözaltına alınan 16 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.
İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin farklı adreslerde tespit ettiği FETÖ’nün hücre evlerinde yakalanan 16 şüphelinin emniyette devam eden işlemleri sona erdi. Gaybubet olarak adlandırılan evlerde gözaltına alınan 16 zanlı FETÖ üyesi ve yöneticisi olmak suçuyla hakim karşısına çıktı. 16 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay geçmişi
İzmir’de örgüt mensuplarının yakın akrabalarından dahi saklandığı ve gaybubet evleri olarak adlandırılan evler, İzmir Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube ekiplerince tespit edildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama ve yakalama kararına istinaden sabah saatlerinde eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında haklarında yakalama kararı olan ve halen örgütsel faaliyetlerine devam eden 16 şahıs gözaltına alındı. İkametlerde yapılan aramalarda örgütsel amaç için kullanıldığı tespit edilen 19 bin 260 TL, 2 bin 500 euro, 6 bin dolar, 2 adet altın bilezik, 24 adet çeyrek altın, 2 adet yarım altın, 4 adet lira altın ve çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.