SİYASET
Giriş Tarihi : 31-10-2018 07:54   Güncelleme : 31-10-2018 07:54

CHP'li Yörük Kızı ARI MAYA Mersin Basınına teşekkür turunda

Cumhuriyet Halk Partisi Toroslar Belediye Başkan aday adayı Yörük Kızı Av. Şerife Arıcı Yıldız, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Her dönem kendisine verdikleri destekten dolayı Mersin Basınına Teşekkür etti. Yörük Kızı Cemiyet ziyaretinin ardından Mersin Yerel basınını da gezdi.

CHP'li Yörük Kızı ARI MAYA  Mersin Basınına teşekkür turunda

CHP Toroslar Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Şerife Arıcı Yıldız, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek Başkan Turgay Demirtaş ile bir araya geldi. Arıcı, Mersin basınının toplumsal olaylara karşı duyarlı davranışından ötürü gurur duyduğunu dile getirdi.

CHP’den Mersin Toroslar Belediye Başkanlığına aday adayı olan Şerife Arıcı Yıldız MGC’ye yaptığı ziyarette Başkan Turgay Demirtaş’a hayırlı olsun dileklerini ileterek, “ Hem Cemiyet Başkanlığınız, hem de ulusal basında aldığınız medya ödülü hayırlı olsun.” dedi.
Şerife Arıcı Yıldız, sözlerine MGC Başkanı Demirtaş’ın her koşulda kendilerine destek vermelerinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek devam etti: “Sizlerin hem kurumsal olarak hem de şahsi olarak desteği bizim için çok değerli. Bu koşturmacada, bu alandaki mücadelemizde sizler hep yanımızda oldunuz. Sadece seçim zamanında değil, yıllarca avukat olarak da yaptığımız her çalışmada, verdiğimiz mücadelede bize kapılarınızı, kameralarınızı sonuna kadar açtınız. Kanal 33 ve Mersin basını hep yanımızda oldu.”
Özellikle istismar, taciz, erkek şiddeti gibi davalarda basınının özel ilgisi ve kamuoyu oluşturma çabasından ötürü Mersin medyası ile gurur duyduğunu dile getiren Arıcı, “Erkek şiddetine maruz kalmış kadınlar, çocuk istismarları gibi toplumu yakından ilgilendiren davalarda Mersin basını hep yanımızda oldu. Bu nedenle Mersin medyasından gurur duyuyorum. Mersin’de gazeteciler, televizyoncular toplumsal sorunlara çok duyarlı bir duruş gösteriyorlar. Bu verdiğimiz mücadelede onların desteği gerçekten çok etkili. Çünkü artık medya birçok şeyi belirliyor. Onun için de sizin şahsınızda Mersin yerel basın çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum. Öte yandan Toroslar Belediye Başkan Aday Adaylığı çalışmalarımı da aynı şekilde ilgiyle izliyorlar, takip ediyorlar. Bundan sonraki süreçte de basına dönük çalışmalarımız olacak. Daha önceden aldığımız desteğin devamını görmeyi diliyorum.” şeklinde konuştu.

YEREL BASIN TURU

CHP Toroslar Belediye Başkan aday adayı Av. Şerife Arıcı Yıldız, cemiyeti ziyaretinin ardından İMECE Gazetesine geçerek Genel Yayın Müdürü Fatih Şahin ve gazetecilerle sohbet etti. 

Güney ve Çukurova Gazetelerini de ziyaret eden Yörük kızı, Genel Yayın Müdürleri Abidin Yağmur ve Mehmet Selvi ile kent sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Yıldız gazete ve gazetecilere ziyaretleri sürdüreceğini bildirdi.