SİYASET
Giriş Tarihi : 04-11-2018 07:28   Güncelleme : 04-11-2018 07:57

Kocamaz'ın ateşle dansı!

‘Abdestimden şüphe yok…’ diyerek. övüne-övüne, kendini bitiremeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, tekrar seçimlere girebilmek için siyasi ayak oyunlarına da başladı...

Kocamaz'ın ateşle dansı!

“Beni bu günlere önce kaderim, sonra partim ve birlikte yol yürüdüğüm arkadaşlarım getirdi...”

diye açıklamalarda bulunan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP lideri Bahçeli tarafından ipinin kesilmesiyle, kesenin ağzını açarak, başka partilerden başkan adayı gösterilmesi için algı operasyonlarını bu kez de basın üzerinden yürütüyor.

Dün gazete ve tv’lerde:

“CHP ve İyi Parti, yerel seçimler için arka kapı diplomasisi yürütüyor. Görüşmelerin seçim ittifakı yerine belli yerlerde işbirliğini kapsadığı belirtiliyor.

Mersin’de ise mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz’ın da adı kulislerde ortak aday olarak geçiyor. Kocamaz’ın partisi tarafından aday gösterilmeyeceği açıklanmıştı…” haberleri tepki gördü.

Kocamaz, üyesi olduğu partisince Mersin’de siyasi hayatının bitirilmesini hazmedemediğini daha önceki açıklamalarında dile getirmesi, siyasi gözlemcilerin, ‘Başka partiye kaçacak’ tahminlerini bugün ittifak adayı olarak adının lanse edilmesiyle doğrulattı.

Ancak; MHP ve CHP’liler ile partilerinden istifa edip İYİ partiye geçenler, Kocamaz isminin ittifakın adayı olarak lanse edilmesini nefretle karşıladı, öfke gösterdi.

CHP-İYİ Partinin ittifak adayı olarak Kocamaz adının ön plana çıkması, daha önce, ‘partinin öz evlatları belediye başkanı olacaktır’ diyen İl Başkanı Adil Aktay’ın da bu konuda yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

Algı haberler Mersin’de CHP tabanını ayağa kaldırırken. Kocamaz’ın ittifakın adayı gösterilmek istenmesine Mersin siyasetinin üç önemli ismi de tepkilerini SONSES.TV’de şöyle dile getirdiler:

Mahir Başarır: Adayımız partinin bir evladı olacaktır. Gazeteler ve televizyondaki haberlere asla itibar ederek üzülmeyin. 5000 işten atılan ailenin hesabı var, bu hesap benim boynumun borcudur.

Vahap Seçer: Bu Mersin için kabul edilecek bir durum değil. Elbette ki bir parti ile ittifak yapılabilir. Bir isim üzerinde anlaşılabilir. Ancak Burhanettin Kocamaz ismi yakışık değil. Kabul edilemez…

Serdar Kuyucuoğlu: Bu bir siyasi ayıp, bunca zamandır belediye başkanlığına adaylık için uğraşan kişilere saygısızlık. 20 yıl Tarsus, 5 yıldır Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde, CHP düşmanlığı ile tanınan, 5 bin belediye çalışanının ahını almış, CHP’li bürokrat, memur ve işçiye, esnafa zulmetmiş bir ismi desteklemek siyasi terbiyesizliktir. Bu kişiyi, CHP tabanı, ittifakın adayı diye kabullenemez. Son seçimde partisi MHP’yi dip parti yapan, Kocamaz, partisinden aday gösterilmeyince algı operasyonu başlatarak Ak parti, İyi parti, şimdi de CHP’ye yamanmak istiyor. CHP’nin Mersin’de birbirinden değerli 11 aday adayı var. Hiç kimse, siyaseten bitik birini ittifakın adayı diye CHP’lilerin karşısına çıkartmamalı.