SİYASET
Giriş Tarihi : 12-11-2018 12:10   Güncelleme : 12-11-2018 12:10

Gözler ve yürekler CHP'ye yöneldi

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Selçuk Dereli, kent genelinde bir yılı aşkın bir süredir yürüttükleri seçim çalışmalarının değerlendirmesini yaptı. Toplumun bütün kesimlerinden CHP’ye ciddi bir yönelimin olduğunu gözlemlediklerini söyledi.

Gözler ve yürekler CHP'ye yöneldi

Dereli, “Partili, partisiz, hiç fark etmiyor, genel kanaat oluşmuş. İnsanlarımız kendilerini temsil edecek aday beklentisi içinde, doğru, toplumun genel kabulüne hitap edecek adaylar belirlendiği takdirde Mersin dahil olmak üzere Büyükşehir Belediyelerini kazanma ihtimalimiz çok yüksek’’ dedi.

Bir yılı aşkın bir süredir Mersin’de her kesimle diyaloglar yürüttüklerini, insanları dinlediklerini, kent merkezinde, ilçelerde, köylerde aldıkları görüşlerin analizini yaptıklarını, yurttaşın kafasındaki başkan adayı profilinin sona yaklaşırken daha da netleştiğini söyleyen Selçuk Dereli, “İnsanlarımız kendileriyle sürekli diyalog halinde olacak, seçim öncesi ve sonrası tavrında değişiklik olmayan, kendilerini yurt içinde ve dışında en iyi şekilde temsil edecek başkan profili istiyor. Partimiz, yurttaşlarımızın taleplerine denk gelen başkan adayı profili belirlediği takdirde bizim yerelde iktidar olmamamız için hiçbir neden yok. Yerel seçimler partiler üstü bir duruma hitap ediyor, partili, partisiz, taraflı, tarafsız yurttaşlarımızın kendisini yok sayan, kararları tek başına alan ve uygulayan yönetim biçimlerinden rahatsızlığını çok net görüyoruz. Halk kendisini dikkate alan belediyecilik anlayışının uygulanmasını istiyor. Yani, halkçı, mutluluk, huzur, refahın var olduğu bir belediyecilik anlayışı ve yönetimi ile tanışmak istiyor. Yapılacak tek şey, halkımıza bunu sunmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi bu anlayışı halkımıza sunacak bilgi, birikim ve donanıma sahiptir. Bu gerçekleştiği takdirde Mersin dahil olmak üzere, Büyükşehirlerin büyük çoğunluğunda halkın yönetimi hayata geçecektir’’ dedi.

Genç başkan, yeni yüz

‘Genç başkan, yeni yüz’ sloganının halk nezdinde kabul gördüğünü söyleyen Dereli, bir yıldan fazla bir süredir, gece gündüz evlerde, işyerlerinde, sokakta, derneklerde, STK temsilciliklerinde çalışma yürüttüklerini, yakın diyaloglar sonucunda büyük ilgi gördüğünü de sözlerine ekleyerek, şöyle konuştu; “Mersinliler bu süre içinde beni daha yakından tanıdı, bu görevi yapacağıma inandı ve destek veriyor. Ben, kentimizin sorunlarını halkımızla el ele vererek birlikte, beraber çözeceğimiz inancındayım, halkımızın da aynı inanç içinde olduğunu görüyorum. Sadece kendi tabanımızdan değil, diğer partilerin tabanından da oy alacağımıza inanıyorum, çünkü sokaktaki hava, atmosfer bunu bize anlatıyor. ’’