SİYASET
Giriş Tarihi : 18-11-2018 15:04   Güncelleme : 19-11-2018 08:48

Kocamaz İYİ Parti’de oyun kuracak!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bir yaygın basında çıkan açıklamasında ‘Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile görüştük. Adaylık teklifi yaptık…’ demesi üzerine, Kocamaz ile MHP arasında iplerin tam olarak koptuğu ortaya çıktı.

Kocamaz İYİ Parti’de oyun kuracak!

MHP,  Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’yı  Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı göstermesin ardından Kocamaz’ın, CHP; İyi Parti ve Ak Parti’den aday olmak için algı operasyonu yapması parti tabanlarında huzursuzluk yaratmıştı.

CHP-İyi Parti ittifakının ortak adayı olarak B.K’nın adının yaygın basında dolaştırılması Mersin CHP yönetim ve tabanında sert tepkilere neden olmuştu. Tepkiler üzerine CHP Genel Merkezi ve Mersin Milletvekilleri açıklama yaparak ‘CHP Mersin’de kendi öz evladını çıkartacak’ sözleri verilmişti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin hemen ardından CHP’li Belediye üst düzey bürokratları ve çalışanlarını emekli ve sürgün ederek tepki çeken ve esnafın ekmeği ile oynayan Burhanettin Kocamaz’ın olası bir ittifakla ortak aday gösterilmesi halinde Mersin CHP’de büyük tepkilere ve kopuşlara yol açacağı belirtiliyor.

Mersin’de özellikle MHP ve CHP’lilerin büyük tepki gösterdiği Kocamaz’ın ittifak olmaması halinde İYİ Parti’den seçim kazanmasının  söz konusu olamayacağı belirtiliyor.

Mersin’de sağın üç parça olması nedeniyle CHP’nin kendi evladını çıkartacağı  bu dönem seçimi kazanmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

CHP Genel Merkezinin İYİ Partiyle ittifak yaparak Burhanettin Kocamaz’ı göstermesi siyasi intihar ve Mersin’e ihanet olarak değerlendiriliyor…