Hemşire Nesrin Elsever’in İlk kişisel sergisi

Tuzla İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde Görevli Hemşire Nesrin Elsever’in İlk kişisel sergisi “Sessiz Renkler” Tuzla Belediyesi Rumeli Kültür Merkezi’nde sergilendi.

Hemşire Nesrin Elsever’in İlk kişisel sergisi
Hemşire Nesrin Elsever’in İlk kişisel sergisi Vahap Şehitoğlu
Bu içerik 736 kez okundu.
Ressam Elsever, 4 yıllık çalışmalarında ortaya çıkardığı eserlerini; “Sessiz Renkler” isimli sergide sanatseverlerle buluşturdu. 
Özellikle siyah beyaz resimler yapan, grileri kullanarak gölge ve ışığı tuvale yansıtan Elsever, ilk kişisel sergisini Tuzla’da açtı.
 
SAĞLIKTAN SANATA
 
Nesrin Elsever sağlıkçıyken, resime tutkusunun nasıl başladığını gazetemize anlattı.
 
“Bir çok resim öğretmenini ve ressamları Facebook’tan takip edip onlardan bilgi almaya çalışıyor ve teknik öğreniyordum. Gündüz çalışıp akşam eve geldikten sonra işlerimi bitirip çocuklarımla ilgileniyor ve onları uyuttuktan sonra hemen resim yapmaya başlıyordum . Yaklaşık 2.5 yıl boyunca merak ettiğim, yetersiz oldugum yerlerde yardım aldığım hocam Ressam Rafet Oral’ın da yardımıyla yağlı boya resim yaptım. 
 
AZMİN GÜCÜ...
 
RESSAM ELSEVER; “HOCAMLA YÜZ YÜZE DERS ALMA İMKANIM OLMADI” DEDİ.
 
Hocamla hiç yüz yüze ders alma imkanım olmadı. Sadece uzaktan neler yapabileceğimi sordugumda kendi tekniğiyle ilgili bilgilerini bana aktardı. Onun da katkılarıyla, duygularımı tuvale dökme yeteneyim ön plana çıkmış oldu. Resim çalışmalarım bana ve dolayısıyla çocuklarıma cok iyi geldi. Resim yaparken dinleniyor, kendimi çok iyi hissediyorum.
 
Arkadaslarım ve tanıdıklarım yaptığım resimleri görmek istiyorlardı. Ben de hem sanatseverleri, hem de çevremi resim çalışmalarımla bu sergide buluşturdum.
Evde kendi kendime calıştığım için sadece sosyal medyada paylaştığım fotoğrafları görüp güzel diyorlardı. Bu sergide resimlerimin sanatseverlerler tarafından beğenilmesi beni çok mutlu etti.
Tuzla Belediyesine dokuz ay önce sergi açmak için başvurdum. Teklifimi olumlu karşıladılar ve böylece ilk sergimi açmış oldum.
İlgi benim beklediğimden cok fazlaydı. Özellikle alışılmışın dışında olduğundan siyah beyaz resimlerim çok ilgi gördü.
Her bir çalışmam kompozisyonu olan ve duygularımı aktarabildiğim resimlerdi.
 
Serginin bu ilgisinden sonra tabi ki daha cok çalışıp, kendimi daha iyi geliştirip daha bir çok eser ortaya çıkarmayı hedefliyorum.
Yıllardır sağlık sektöründe hemşire olarak çalışıyorum. Hastalarımızla ilgilenmenin onlara şefkat göstermenin onurunu her zaman yaşadım. Emekli olmama 4 yıl kaldı. Emeklilik dönemimde tamamen kendimi resim yapmaya vereceğim. 
 
Hayatımızın tek düze gitmesine o kadar çok alışıyoruz ki, çoğu zaman bu monotonluğu kabullenip; “benim de hayatım böyle işte ne yapayım” diye hayıflanırız. Ama ben hep rahatsızdım bu durumdan. Hayatımın bir yanı boş hissiyatını hep yaşadım. O boşluk neyle dolar diye düşünmekle geçti yıllarım. Ta ki resim yapmaya başlayana kadar!
 
SANATIN YAŞI YOK...
 
Çocuk yaştan bu yana resim yapmayı çok seviyordum. Çocukken anlatmak istediklerimi kâğıda çizerek aktarmayı seviyordum.
Aslında resim, bir bakıma hayatı resmetmektir.
Ben de hayatı resmetmeye bir tuval, bir kaç boya ve fırça almakla başladım. 
Kendim için bir şeyler yaparken, sanatseverlere de kalıcı eserler bırakmanın mutluluğunu bu sergiyle yaşadım.” diyen Ressam Nesrin Elsever, insanlara başarının ve sanatın yaşının olmadığını bizlere başarısıyla göstermiş oldu.
 
Daha nice güzel sergilerde Ressam Elsever’in eserleriyle bir araya gelme umuduyla...
 
HABER: Ayça Öztorun.
ressam Nesrin Elsever kişisel resim sergisi tuzla
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İrem Yaman, Dünya şampiyonu
İrem Yaman, Dünya şampiyonu
O gemi Samsun’da
O gemi Samsun’da