SİYASET
Giriş Tarihi : 19-11-2018 20:08   Güncelleme : 19-11-2018 20:08

‘Bütün kesimlerden oy alıp, Mersin’i CHP’ye kazandıracağız’

Cumhuriyet Halk Partisinde aday belirleme çalışmalarında sona yaklaşılırken, önümüzdeki günlerde Mersin Büyükşehir ve ilçe Belediye Başkan adaylarının açıklanması bekleniyor.

‘Bütün kesimlerden oy alıp, Mersin’i CHP’ye kazandıracağız’

Mersin Büyükşehir’i mutlaka kazanmanın hesaplarını yapan CHP Genel Merkezinin aday belirlemede son aşamaya geldiği öğrenildi. Aday adayları arasında yer alan Selçuk Dereli, adaylığa en yakın isim olduğunu belirterek, “1,5 yıldır alanda çalışıyoruz. Karşılığını alacağımıza inanıyorum. Bütün kesimlerden oy alıp Mersin’i Cumhuriyet Halk Partisine kazandıracağız’’ dedi.

Kazanım hepimizin olacak

Genel Merkezin aday belirleme konusunda çok ciddi ve sıkı bir çalışma yaptığına dikkat çeken Selçuk Dereli, Genel Başkanın Mersin’i kazanmaya odaklandığını, bu nedenle çalışmaların uzadığını belirterek, şunları söyledi; “Çok kıymetli aday adaylarımız var, onlarda çalışıyor. Ancak, bizim 1,5 yıllık çalışmamız genel anlamda bir karşılık buldu, toplumun bütün kesimlerinden gördüğümüz ilgiyi değerlendirdiğimizde adaylığa en yakın isim olarak gündemde olduğumu söyleyebilirim. Mersin genç ve yeni bir yüz görmek istiyor. Kazanma noktasında ciddi bir heyecan, pozitif bir atmosfer yaratacağıma inanıyorum. Mersinli hemşerilerimde de bu heyecanı ve yenilik arayışını görüyorum. Bu veriler ışığında Mersin’i mutlaka kazanacağımıza inanıyorum. Bu kazanım sadece CHP’nin olmayacak, demokrasi güçlerinin, Atatürkçü, Cumhuriyetçi kesimlerin kazanımı olacak, hep birlikte kazanacağız.’’

Gönül ittifakı kazandıracak

Mersin’de taban ittifakının CHP çatısı altında kendiliğinden oluştuğuna da dikkat çeken Dereli, rakip partilerin kazanmak için ittifak derdine düştüğünü, ancak bu durumun samimiyetin ruhuna hitap etmediğini tespit ettiklerini belirterek, doğru ittifakın gönüllerde oluşan ittifak olduğunu, bunun da başarıyı getireceğine inandığını sözlerine ekledi. Dereli, iletişim kurdukları bütün alanlarda, kesimlerde karşılık bulduklarını, ilgiyle izlendiklerini belirterek, “Halk nezdinde kabul görmek çok önemli. Kenti birlikte yöneteceğiniz halk nezdinde kabul görmek başarının anahtarıdır. ‘Birlikte hareket edip birlikte başarmak’ istiyoruz. Yani katılımcı belediyecilik, caddelerden, sokağa, evlere, tarlalara, sanayi kesimine, işçiye, köylüye, gençliğe kadar uzanan geniş yelpazede belediyecilik anlayışını hakim kılacağız’’ dedi.

Mazbatayı Genel Başkana ve halkımıza sunacağız

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve parti yönetiminin Mersin’i mutlaka kazanmak için çalışmalar yaptığını bildiğini söyleyen Selçuk Dereli, sözlerini şöyle tamamladı; “5 yıl önce kaybetmiştik, ancak bu kez kazanacağız, mazbatayı Genel başkana, parti yönetimine ve halkımıza hediye edeceğiz, ben buna inanıyorum, halkımızın da buna inanmasını, bu yönde çaba göstermesini rica ediyorum. Tekrar ediyorum, Mersin’de zafer demokrasi güçlerinin olacak.’’