Hamit Tuna da kaydı!

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'nın kendi yerine Mersin'den aday gösterilmesini hazmedemeyerek partisinden istifa etmesinin yankıları sürüyor. Başkan Kocamaz'ın suçladığı Hamit Tuna ise ortalıkta yok!

Hamit Tuna da kaydı!
Hamit Tuna da kaydı! Vahap Şehitoğlu
Bu içerik 6793 kez okundu.

Mersin'de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 5. sıraya düşen MHP'de Kocamaz'ın yerine devreye sokulan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'nın Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilmesini hazmedemeyen Burhanettin Kocamaz, partisi MHP ile tüm köprüleri yıktı.

MHP ve yol arkadaşlarına büyük tepki gösteren ve aralarında Hamit Tuna'nında bulunduğu isimlerden henüz bir açıklama gelmemesi de kamuoyunda merak uyandırdı.

"Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olan" Toroslar Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı  Hamit Tuna'nın Kocamaz'ın tepkilerine nasıl  bir karşılık vereceği de merakla bekleniyor.

Kocamaz'ın  MHP'yi bıçak gibi ikiye bölmesi ve AK Parti ile ittifakın olmaması siyasi gözlemciler tarafından "Hamit Tuna Büyükşehir'i kazanma şansını kaybetti" şeklinde yorumlandı.

 

 

hamit-tuna-kocamaz büyükşehir tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali 12 Nisan’da başlıyor
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali 12 Nisan’da başlıyor
Silifke Kızılay Şubesi olağan genel kurulu
Silifke Kızılay Şubesi olağan genel kurulu