GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-03-2017 20:41   Güncelleme : 23-03-2017 20:41

MESKİ'DE Veznelerde milyonluk vurgun!

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ'de veznelerde milyonlarca liralık vurgun yapıldığı iddia edildi.

MESKİ'DE Veznelerde  milyonluk vurgun!

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ  idaresine ait Toroslar ve Mezitli veznelerinden yapılan yolsuzluk ve vurgunlarda yaklaşık bir milyon lira paranın bazı kişiler tarafından zimmete geçirildiği öne sürüldü.

İddialara göre, MESKİ  Toroslar veznedarı M. E. A. ile Mezitli veznesinden M.K. zimmetlerine yaklaşık bir milyon lira para geçirdikleri ve bu kişiler hakkında adli ve idari soruşturma başlatılacağı öğrenildi.

Toroslar ve Mezitli veznelerinde ortaya çıkan vurgunun diğer veznelerde olması ihtimali üzerine soruşturma derinleştiriliyor.

Uzmanla,r MESKİ  veznelerinde ortaya çıkan yolsuzluğun, idari denetimsizlik ve bilgisayar programlarındaki açıklardan kaynaklandığını öne sürdüler. Uzmanlar gelişen yolsuzluklar ve vurgunlar nedeniyle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın bürokratlar üzerinde ki etkisinin bittiğini de öne sürdüler.

Mersin Büyükşehir Belediyesinde ve MESKİ'de ortaya çıkan yolsuzluklar yanında   Fetö üyeleri ve himmet paralarıyla Mersin kamuoyunda şaşkınlıkla izleniyor.