SİYASET
Giriş Tarihi : 24-03-2017 09:19

CHP Milletvekili Atıcı Malazgirt’te

Muş’un Malazgirt ilçesine bir dizi ziyarette bulunan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği hakkında vatandaşı bilgilendirdi..

CHP Milletvekili Atıcı Malazgirt’te
Muş’un Malazgirt ilçesine bir dizi ziyarette bulunan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği hakkında vatandaşı bilgilendirdi.
CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur ve CHP İlçe Başkanı Mevlüt Güvenir’le ile birlikte ilçedeki kahvehanelerde vatandaşlarla bir araya gelen Atıcı, Malazgirt ilçesine vatandaşlarla sohbet etmek için geldiğini söyledi. Atıcı, “Malazgirt ilçesindeki vatandaşlarımızdan ‘evet’ veya ‘hayır’ oyu kullanın demiyoruz. Tek adamlığa ‘hayır’ demenizi istiyoruz. Türkiye için önemli bir sürece girdik. Evet denmesi halinde bu süreçte rejim değişikliği var. ‘Tek adam, tek başkan’ şeklinde bir rejime gidiyoruz. Parlamentonun zayıfladığı bir sistem, ülkeyi hangi sıkıntılara sokacağı bilinmeyen karanlık bir yöne gidiyoruz. Atatürk’e dahi verilmeyen yetkiler bir adamda toplanacak, ileride kimin geleceği belli olmaz. Bu bir parti meselesi değil. 16 Nisan’da herkes duygusal olmadan vicdanıyla hareket ederek; çocuklarının, torunlarının geleceğini hesap ederek ’hayır’ verelim. Tek kişinin seçmiş olduğu bakanlar bu ülkeyi yönetecek, demokrasi sisteminin geriye gitmesi demektir. Rejim değişikliğine ’hayır’ diyelim" şeklinde konuştu.
Vatandaşlarla sohbet eden Atıcı, daha sonra ilçeden ayrıldı.