SİYASET
Giriş Tarihi : 04-12-2018 15:03   Güncelleme : 04-12-2018 15:57

CHP-İYİ Parti ittifakında gözler kapandı

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in Burhanettin Kocamaz’ı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı göstermesinin ardından CHP'de ittifak iddialarına noktayı koydu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Burhanettin Kocamaz’ın iki partinin ortak adayı olmadığını söyledi.

CHP-İYİ Parti ittifakında gözler kapandı

Bilindiği gibi uzun zamandır Burhanettin Kocamaz’ın Mersin’de İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayı olabileceği iddiaları CHP Mersin örgütünde ve tabanında büyük tepkilere yol açmıştı.

Akşener’in grup toplantısında Kocamaz’ın İYİ Parti adayı olarak açıklamasının ardından CHP’den ilk değerlendirme geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Burhanettin Kocamaz’ın iki partinin ortak adayı olmadığını söyledi. Torun CHP’nin Mersin’de kendi adayı ile yerel seçimlere gireceğini belirtti.

CHP'nin ittifak konusunda Mersin'de noktayı koyması parti tabanında sevinçle karşılandı. CHP'liler ve Belediye çalışanları sosyal medyada sevinç paylaşımları yaptı...

MERSİN'DE SAHADA SAĞLAR ADI ÖNE ÇIKIYOR!

Öte yandan Mersin'de Büyükşehir ve İlçe belediyeleri başkan adaylarınında isimlerinin açıklanmasına sayılı günler kaldı. Mersin'e gelen CHP'li heyetin başkan aday adaylarıyla birebir görüşmesinin ardından, sahada halk ve esnaf ile yaptıkları görüşmelerde Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında bir süre önce Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile görüşen Fikri Sağlar'ın, Toroslar'da ise Yörük Kızı Arı Maya Av. Şerife Arıcı Yıldız'ın isimlerinin açık ara önde çıktığı öğrenildi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında öne çıkan diğer isimlerin Serdar Kuyucuoğlu, İstemihan Talay ve Milli Hakem Selçuk Dereli olduğu bilgileri alındı. Genel Merkez yapacağı son değerlendirme ile Büyükşehir'de 4 isimden birinin ataması gerçekleşecek.