GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-03-2017 06:59   Güncelleme : 25-03-2017 08:35

MESKİ yönetimi "Vezne vurgunu"nu doğruladı

"Vurgun" haberini doğrulayan MESKİ ve troller haberi kamuouyuna duyurduğu için SONSES'e saldırıyor!

MESKİ yönetimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğü veznelerinde yolsuzluk ve zimmet olayları kurum tarafından da doğrulandı.

Yayınladıkları yazılı açıklama ile kurumdaki yolsuzluğu doğrulayan MESKİ yönetimi ve troller "MESKİ veznelerinde milyonluk vurgun'  başlığı ile  haberi kamu oyuna duyuran SONSES'e  saldırıyor!!

Doğruları kamuoyuna aktarma adına hiçbir tehdit ve saldırandan yılmayan SONSES  ve yayın ekibi Mersin'inde 'Yetimin hakkını  yedirtmeyiz' diyenlerin kurumlarındaki yolsuzluk ve vurgun haberlerini  cesaretle yazmaya devam edecek.

Kurumundaki yolsuzluk ve vurgunu doğrulayan ancak veznelerden  çalınan para miktarını açıklamaktan kaçınan  ve haberi  yaptığı için SONSES'i suçlayan MESKİ yönetimin yazılı açıklaması aynen şöyle:

"23.03.2017 tarihinde Sonses internet gazetesinde yayınlanan “MESKİ’de Veznelerde Milyonluk Vurgun!” başlıklı haberin Mersin kamuoyunu yanıltacak şekilde servis edildiği görülmüştür.

             İdaremiz Denetim Birimlerinin olağan denetimleri çerçevesinde Mersin İli genelindeki bütün veznelerimizin hesaplarının incelenmesi neticesinde sadece iki personel özelinde hesap açığına rastlanılmış olup, konu ile ilgili olarak Teftiş Kurulu Başkanlığınca Soruşturmaya başlanılmış ve iki vezne görevlisi görevden uzaklaştırılmıştır. Soruşturma devam etmekle birlikte ilgililer hakkında 1. Hukuk Müşavirliğimizce de Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

             Bu çerçevede anılan haberde belirtildiği üzere konunun idari denetimsizlik nedeniyle değil, İdari denetimler sonucunda ortaya çıkarıldığı Mersin kamuoyunca bilinmesi gerekmektedir. Öte yandan haberde bahsi geçen Uzmanların kim ya da kimler olduğu, İdaremiz programlarının çalışma sistemini bilip bilmedikleri, bahsedilen açıkların neler olduğu konusunda bilgi sahibi olup olmadıkları, konu ile ilgili somut bilgi ve delil olmaksızın böyle bir yargıya nasıl vardıkları da merak uyandırmıştır.

             MESKİ Genel Müdürlüğümüz halka kaliteli hizmet sunma bilinciyle kamu kaynaklarını koruyup, insan ve çevre sağlığını esas alarak, kesintisiz su temini ve atıksu bertaraf hizmetlerini, mevzuat çerçevesinde sürekli iyileştirerek sunmaya devam etmektedir. İdaremizin hizmetlerini sekteye uğratmak isteyen kasıtlı haberlere itibar edilmemesi;

             Mersin kamuoyuna saygıyla duyurulur."

MESKİ  YÖNETİMİNİN AÇIKLAMASINA UZMAN GÖRÜŞÜ:

" Haberi doğrulamışlar ama uzmanlara takmışlar

Fetö olayından da hiç bahsetmemişler

Veznedarların bu kadar parayı zimmetlerine geçirebilmeleri birkaç haftada olabilecek bir durum değil.bu ne biçim denetimmiş ki bu kadar para zimmete geçtikten sonra ortaya çıkabiliyor.

Duyduğuma göre ihbar olmuş o sayede ortaya çıkmış!

Bilgisayar proğramı doğru düzgün olsaydı bu durumun hemen tespit edilmesi gerekirdi.

Amir durumunda olanlar kendilerini kurtarmak için savunmaya geçtikleri belli."

SONSES DİYOR Kİ:

HABERLERİMİZİN DOĞRULUĞUNU YAPTIĞINIZ AÇIKLAMA İLE check eden  MESKİ İDARESİ, BU GÜNE KADAR YOLSUZLUK HABERLERİNİ YAPMAYAN VE BİZE SALDIRTTIĞINIZ YANDAŞ MEDYANIZA NE KADAR PARA AKTARDIĞINIZI KAMUOYU İLE PAYLAŞIN!!