SİYASET
Giriş Tarihi : 10-12-2018 13:53   Güncelleme : 10-12-2018 13:59

CHP Mersin Milletvekili Antmen O imamı meclise taşıdı!

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Mersin Tarsus’ta 12 yaşındaki E.S.’yi istismar ettiği iddia edilen, ancak tutuklanmayan cami imamı M.D.’yi TBMM Gündeminde taşıdı.

CHP Mersin Milletvekili Antmen O imamı meclise taşıdı!

Antmen, önergesinde E.S.’nin avukatı Semra Kabasakal’ın, ‘Sanık maalesef önceki duruşmada tahliye edildi. Oysaki tüm taciz dosyalarında asıl olan mağdur çocuğun beyanlarıdır’ ifadelerine yer vererek “E.S. ifadesinde; 12 yaşındayken yaz tatilinde sabahları Adana'daki bir camide Kuran kursuna gittiği sıralarda, temizlik de yaptığını, bu sırada imam M.D.'nin kendisini depoya gönderip elektrik süpürgesinin torbasını getirmesini istediğini, ardından da odaya gelip, cinsel tacizde bulunduğunu aktarmaktadır. Bu imamın siyasal bağlantılarını kullanarak olayı örtbas ettiği iddia edilmektedir” dedi.

 CHP’li vekilin önergesinde yer alan sorular şunlar;

 – Bahsi geçen iddialar doğru mudur? Doğru ise bahsi geçen imam M.D. neden tutuklanmamaktadır? İstismara uğrayan 12 yaşındaki E.S’nin beyanı neden dikkate alınmamaktadır?

 – Bahsi geçen imam M.D. hakkında, başka cinsel taciz ve istismar iddiası bulunmakta mıdır?  Bu kişi halen görevine devam etmekte midir?

 –İddialar, deliller ve ifadeler ışığında yargı süreci ne aşamadadır? Delillerin karartıldığı iddialar doğru mudur? Doğru ise bu karartmayı yapan kim ya da kimlerdir?

 – İmam M.D.’nin herhangi bir siyasi partiye üyeliği bulunmakta mıdır? Siyasi ilişkilerini kullanarak olayı ört bas ettiği doğru mudur? Doğru ise kimler bu bahsi geçen kişiye kol kanat germektedir?

 – M.D.’nin üyesi bulunduğu derneğin adı ve amacı nedir? Bu dernek hangi faaliyetleri sürdürmektedir? M.D.’nin bu dernek aracılığı ile para topladığı iddiaları doğru mudur?

 – E.S.’nin sosyal hayata sağlıklı bir şekilde katılması ve eğitimini uygun koşullarda devam ettirmesi için ne tür önlemler alınmış ya da alınmaktadır?