SİYASET
Giriş Tarihi : 02-01-2019 23:54   Güncelleme : 03-01-2019 00:04

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'in kurtuluş mesajı

CHP Mersin Milletvekili Gökçel: "Ulu Önder Atatürk’ün başlattığı ulusal Kurtuluş Savaşı’na, genci yaşlısı, kadını erkeği ile ortak olan Mersin’in yaşadığı o onuru bir kez daha kalbimizde hissediyoruz" dedi.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'in kurtuluş mesajı

Gökçel yayınladığı mesajında şöyle dedi:
"Anadolu’muzun kahramanlık destanlarıyla dolu tarihine altın bir sayfa da 97 yıl önce Mersin’de eklendi.

Ulu Önder Atatürk’ün başlattığı ulusal Kurtuluş Savaşı’na, genci yaşlısı, kadını erkeği ile ortak olan Mersin’in yaşadığı o onuru bir kez daha kalbimizde hissediyoruz.

Ancak, kahramanlık destanlarının coşkusuna kapılıp, o destanın hangi imkân ve şartlarda yazıldığını unutmamalıyız.

Nesilden nesle cumhuriyetin ve bağımsızlığın yokluk içinde fakat çalışkanlıkla, vatan sevgisiyle, bağımsızlığa olan inançla kazanıldığını anlatmamız, bu kutsal emanete sahip çıkmamız gerekiyor.

Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucuları olarak özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin bayrağını daha yükseğe, daha ileriye taşıyacağız.

Mersin, Atatürk’ün açtığı aydınlık yoldan hiçbir zaman şaşmamış, şaşmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Atatürk olmak üzere, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canları pahasına mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yılını kutluyor, tüm Mersinli hemşerilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum."