SEÇİM
Giriş Tarihi : 11-01-2019 22:15   Güncelleme : 12-01-2019 01:05

Bitişini gören Kocamaz ateşle dans ediyor!

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, bir kaç gündür CHP'den iyi partiye geçildiği ve Kocamaz'ın İyi partiye geçişlerinde rozet takmasına tepki göstererek:" Mersin'de Cumhuriyet Halk Partisi'nden 276 kişinin istifa ettiği ve İYİ Parti'ye geçtiği yolunda çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu kişiler İYİ Parti'ye üye olmuş olabilirler ancak bu kişilerin CHP üyesi oldukları ve yakın zamanda partiden istifa ettikleri iddiası bütünüyle masa başında üretilmiş bir kurgudur" dedi.

Bitişini gören Kocamaz ateşle dans ediyor!

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, kamuoyunda algı yaratmak için çok çaba sarfeden İyi Parti adayı Burhanettin Kocamaz'a, ekspres yanıtında tokat gibi cevap verdi: 'Bizim kayıtlarımıza göre böyle toplu bir istifa durumu kesinlikle söz konusu değildir" dedi. 

Aktay'ın, kamuoyunu yanıltan Kocamaz ve ekibine karşı açıklaması şöyle:

"Konuyla ilgili toplantıda, CHP'den istifa ettiği belirtilen 276  kişiyi temsilen yalnızca 10  kişiye  İYİ Parti rozeti takılmıştır. Rozet takılan isimlerin dahi önemli bir bölümünün partimizle herhangi bir ilişkisi yokken,  geri kalan ve ortada görülmeyen 266  kişinin  de  belgesiz, kanıtsız "Cumhuriyet Halk Partili vatandaşlar" olarak nitelenmesindeki niyet ortadadır.  Demokratik ve şeffaf bir siyaset anlayışında böyle niyetlere,  böyle usullere yer yoktur, olmamalıdır. 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Mersin'deki gücü ortadadır.  Sayın Vahap Seçer'in Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olarak ilan edilmesiyle birlikte bu gücümüze güç katacak yeni bir sürece adım atmış bulunuyoruz. Kısa süre içerisinde ilçe belediye başkan adaylarımızı ve belediye meclis üyesi adaylarımızı da ilan ederek Mersin'de yeni bir sayfa açma yolunda tam kadroyla çalışmalarımızı hızlandıracağız.  Hiç kimseyi ayırmadan, dışlamadan, Mersin'i tüm renkleri, tüm zenginlikleriyle bütünleştireceğiz.  Hep birlikte, Mersin’i mutlu ve huzurlu bir geleceğe  taşıyacağız."

Öte yandan Mersin'i hiç tanımayan, Mersinlininde hiç tanımadığı Büyükşehir Basın Yayın Daire Başkanı Hamit Özbatur, yanlış ve aslı olmayan haberlerle Kocamaz'a büyük darbe vuran, kamuoyuna yanlı ve yanlış haber servisleri yaparak sürekli başarısız bir daire başkanı izlemini sürdürüyor. Ve Mersin halkı, 'Kim bu adam'' diyerek büyük tepkiler alıyor.