YEREL HABER
Giriş Tarihi : 15-01-2019 17:30   Güncelleme : 15-01-2019 17:30

Hastaların rahatlığı düşünülen yeni yatakların özellikler

Hasta yatakları, normal yataklara göre daha işlevseldir ve birçok özellikleri bulunmaktadır.

Hastaların rahatlığı düşünülen yeni yatakların özellikler

Bazı hastalıklarda insanlar uzun süre yatakta yatmak zorunda kalmaktadır. Yattıkları süre boyunca daha rahat edebilmeleri için hasta yatakları özel olarak tasarlanmaktadır. Motorluhastayatagi.com sitesi özel tasarım hasta yataklarının satış ve tanıtım işlerini yapmaktadır. hastanın düşmesini engelleyecek koruma sistemlerine sahip olmalıdır. Özellikle hasta yatağının baş kısmı rahat olmalıdır.

Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta yataklarında bulunması gereken özellikler arasında, hareket kabiliyetinin olması önceliklidir. Hasta yatakları yan korkuluklara sahip olmalıdır. Bu korkuluklar hastanın düşmesini önleyecek ve yakınlarına da güven verecektir. Yastık bölümünün anatomik olması gerekir. Hastanın yatağa kolay yatabilmesi için yerden yüksekliği çok fazla olmamalıdır. ayak ve baş bölgesinde rahat inip çıkmayı sağlayabilecek destekler bulunmalıdır. Hastanın rahat edebilmesi için havalı yataklar seçilmelidir. İhtiyaç durumuna göre hastayı oturma pozisyonuna getirebilmek için motorlu yatakların tercih edilmesi önemlidir. Motorluhastayatagi.com sitesi sizlere tüm yatak çeşitlerini ve özelliklerini sunuyor.

Neden Kullanılmalı

Çeşitli kazalar veya hastalıklar sonucunda hastalar uzun süre yatmak zorunda kalmakta ve hareketsiz kaldıklarında başka rahatsızlıkların görülmesi muhtemel olmaktadır. Birçok rahatsızlığın önüne geçebilmek için özel tasarımlı hasta yataklarının kullanılması gereklidir. Hasta yatakları hastalara konfor sağladığı için hasta moralinin yüksek tutulmasında faydalı olacaktır. Hastanın ayarları kendisi yapabilmesi için elektronik hasta yataklarının kullanılması ve kumanda ile ayarlanabilir olması önemlidir.

Tamir İşleri

Motorluhastayatagi.com firması işlerini güvenle yapıyor. Uzun süre kullanılan hasta yatakları belirli bir süre sonra bakım istemektedir. Bakımları yapıldığında bu yataklar daha uzun süre kullanılabilecektir. Arıza yapan yataklar tamir edilmediği zaman kullanılmaz olacaktır. Hasta yatağı tamiri işlerinde haftanın her günü 24 saat hizmet vermektedirler.