SEÇİM
Giriş Tarihi : 18-01-2019 13:47   Güncelleme : 18-01-2019 13:47

Seçer: 'Mersin bizimle kazanacak'

Çarşı esnafını gezen CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, tantuni tezgâhının başına geçti, halka tatlı yedi ve eşine çiçek aldı. Esnafla şakalaşan Seçer, piyango tezgahından da rakiplerine “Kazanacağız” mesajını verdi.

Seçer: 'Mersin bizimle kazanacak'

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer,  İstiklal Caddesi’nde esnaf gezisine çıktı, esnafla ve vatandaşlarla sohbet etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, İstiklal Caddesi’ndeki esnaf gezisine Özgür Çocuk Parkı’ndan başladı.

Cadde üzerindeki dükkanlara, lokantalara girerek esnafla ve orada bulunan vatandaşlarla sohbet eden Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na aday olduğunu belirterek, “Desteğinizi bekliyorum. Bizim için sizlerin desteği de, görüşleri de önemli” dedi.

Gezi sırasında İstiklal Caddesi esnafının ve caddeden geçen vatandaşların Seçer’e ilgisi yoğundu. Bazı esnaf, İstiklal Caddesi’nin görüntüsünün Mersin’e yakışmadığını ve caddenin düzenlenmesi gerektiğini söyledi, bazı esnaf da ekonomik daralmadan dolayı yaşadıkları sıkıntıları anlattı.

ÇARŞI ESNAFIYLA ŞAKALAŞTI

Vahap Seçer, esnaf gezisi kapsamında halk arasında Bitpazarı olarak bilinen Zafer Çarşısı’ndaki bazı dükkânlara da uğradı. Mersin Çarşı Esnafları Derneği Başkanı Bekir Algüllü mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan dükkânlarda kiracı olduklarını, yıllardır birikmiş sorunlarla mücadele ettiklerini belirterek Seçer’i çarşıya davet etti.

“2,5 ay sonra ben belediye başkanı olacağım, siz de benim kiracım olacaksınız” diye espri yapan Seçer, en kısa sürede Bitpazarı esnafıyla bir araya geleceklerini ve esnafın sorunlarını dinleyeceklerini söyledi.

Vahap Seçer’in esnaf gezisi sırasında renkli görüntüler de yaşandı. Caddeden geçen birçok vatandaş Seçer’i karşılarında görünce sevinçlerini ve destek mesajlarını dile getirdi. Bazı gençler Seçer ile fotoğraf çektirirken bazı gençler de Seçer’i kendi mahallelerine davet etti.

ANLAMLI MESAJ

Bir tantunici de çalışanlarla ve müşterilerle selamlaşan Seçer, tantuni tezgahının başına geçerek tavada tantuni çevirdi.

Cadde üzerindeki bir seyyar satıcıdan çiçek alan Seçer, seyyar piyango bayisiyle de sohbet etti. Seçer, “Piyangoda büyük ikramiyeyi hep zenginler kazanıyor diyorlar. İnşallah bir gün yoksullara da çıkar. Piyangoda kazanır mıyız, kazanamaz mıyız bilmiyorum ama 31 Mart’ta Mersinliler kazanacak” dedi.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer’in esnaf gezisine CHP Akdeniz İlçe Başkanı Mustafa Sekendur ile gençlik ve kadın kolları başkanları, ilçe belediye başkan aday adayları ve parti gönülleri de katıldı.