SEÇİM
Giriş Tarihi : 23-01-2019 14:53   Güncelleme : 23-01-2019 14:53

CHP adayı Vahap Seçer: Kocamaz ve Tuna ile görüşeceğim

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, huzurlu, güvenli ve adil bir seçim yarışı yaşanmasını dilediğini, bu kapsamdaki görüşlerini paylaşmak üzere İyi Parti adayı Burhanettin Kocamaz ve MHP adayı Hamit Tuna ile görüşeceğini açıkladı. Seçer, "Seçime katılan bütün siyasi partilerin il başkanlarıyla da görüşeceğim. Biz siyasi rekabet içindeyiz ama ortak noktamız Mersin'dir, önceliğimiz Mersin'in huzurudur, Mersin'de yaşayan herkesin kendini iyi hissetmesidir" dedi.

CHP adayı Vahap Seçer: Kocamaz ve Tuna ile görüşeceğim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 24 Ocak Perşembe günü, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İyi Parti adayı Burhanettin Kocamaz ile, ilerleyen günlerde de MHP adayı Hamit Tuna ile görüşeceğini bildirdi.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin Mersin'imize ve ülkemize hayırlı olmasını, huzurlu, güvenli ve adil bir seçim yarışı yaşanmasını  diliyorum. Mersin, farklı kültürlerin bir arada huzur içinde yaşadığı, her siyasi görüşün mecliste ya da belediyelerde temsil olanağı bulduğu güzide bir şehirdir. Mersin'in bu huzur ortamının seçim sürecinde de, sonrasında da sürmesi gerekir. Seçim sürecinin kavgaya, gerilime, vatandaşlar arasında ayrımcılığa mahal vermeyecek bir olgunlukla geçirilmesi için hepimize sorumluluklar düşüyor. Bu kapsamdaki düşüncelerimi paylaşmak üzere İyi Parti adayı Sayın Burhanettin Kocamaz ve MHP adayı Sayın Hamit Tuna ile görüşme talebimi kendilerine ilettim. Sayın Kocamaz randevu talebimize olumlu yanıt verdi .Kendileriyle 24 Ocak Perşembe günü bir araya geleceğiz. Sayın Hamit Tuna da görüşme talebimize olumlu yanıt verdi ancak program yoğunluğu nedeniyle o görüşmenin tarihi henüz belirlenmedi. Şu ana kadar Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı kesinleşmiş iki değerli siyasetçimizle bir araya gelmek için adım atan taraf olduk. Bu görüşmelerin ardından seçime katılacak tüm siyasi partilerin il başkanlarını da ziyaret edeceğim. Biz siyasi rekabet içindeyiz ama ortak noktamız Mersin'dir, önceliğimiz Mersin'in huzurudur, Mersin'de yaşayan herkesin kendini iyi hissetmesidir. Hepimiz Mersin'in daha iyi ve kalkınmış bir kent olması için mücadele ediyoruz."

HABER: (Mersin Yaşam)