SİYASET
Giriş Tarihi : 24-01-2019 16:05   Güncelleme : 24-01-2019 17:18

CHP Mersin İl örgütü Uğur Mumcu'yu anıtı önünde andı

CHP Mersin İl örgütü, Uğur Mumcu'nun katledilişinin 26. Yıl dönümünde, Uğur Mumcu anıtı önünde anma töreni düzenledi. CHP'lilerin yoğun ilgi gösterdiği anma törenine Mersin Büyükşehir Belediye Bakan adayı Vahap Seçer ve demokratik kitle örgütleri de katıldı.

CHP Mersin İl örgütü Uğur Mumcu'yu anıtı önünde andı

Törende bir konuşma yapan Mersin İl Sekreteri Necla Bugay, 'O’nu bizden alan karanlığı er ya da geç dağıtacağız' dedi.

CHP İl Sekreteri Bugay şunları söyledi:

“Özgürlüğe adanmış bir top çiçek gibiyiz şimdi, hep birlikteyiz ey halkım, unutma bizi” diyordu bir yazısında. Cesaretle üzerine gittiği karanlığın bir gün onu da aramızdan alabileceğini elbette biliyordu. Yine 'O’nu katledenler, Uğur Mumcu’nun ödün vermez bir bağımsızlık ve Cumhuriyet sevdalısı olduğunu biliyorlardı.

O’nu katledenler, Uğur Mumcu’nun ödün vermez bir bağımsızlık ve Cumhuriyet sevdalısı olduğunu biliyorlardı. Bu cinayeti tezgâhlayanlar, sadece Uğur Mumcu’yu değil; demokrasiye, bağımsızlığa inanan milyonları da susturmanın peşindeydi. Uğur Mumcu, bunu bildiği için, “Her parçamdan benim gibiler, beni aşacaklar çıkacaktır” demiştir.

Evet, vuruldu. Ama unutturamadılar, susturamadılar. Uğur Mumcu, bugün de bağımsız, demokratik, laik bir Türkiye için verdiğimiz mücadelede; hak, hukuk, adalet için attığımız her adımda bizimle birlikte, yanımızda yürüyor, yolumuzu aydınlatıyor.

O’nu bizden alan karanlığı er ya da geç dağıtacağız. “Bir tuğla çekerseniz yıkılır” dedikleri o duvarları yıkacağız. Özgür, aydınlık yarınlara ulaşacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, katledilişinin 26. yılında değerli gazeteci ve aydın Uğur Mumcu’yu ve onun şahsında tüm basın şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyoruz."

CHP Mersin Büyükşehir Adayı Vahap Seçer, yaptığı etkili konuşmasında, 'Araştırma gazeteciliğin simge ismi, demokrasi ve basın şehidimiz  Uğur Mumcu gazeteciliğini, Uğur Mumcu gibi dürüst, yurtsever ve cesur aydınları özlüyoruz' dedi.