SEÇİM
Giriş Tarihi : 27-01-2019 14:08   Güncelleme : 27-01-2019 14:08

CHP'li Seçer, tüm din ve etnik kökenlere kanat açtı

Mersin’in medeniyetlerin, kültürlerin, dinlerin buluştuğu bir şehir olduğunu belirten CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, “Mersin’de camiyi, kiliseyi, sinagogu ve cemevini görürsünüz. Mersin böyle müstesna bir kent. Ben de böyle bir kenti yönetmeye talibim. Eğer belediye başkanı olursam, bütün hemşehrilerimi dostça kucaklayacağım. Hangi dinden, hangi etnik kökenden olursa olsun herkes belediye başkanı Vahap Seçer’in kanatları altında olacak” dedi.

CHP'li Seçer, tüm din ve etnik kökenlere kanat açtı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Tarsus Saint Paul Kilise Müzesi’nde düzenlenen özel ayini izledi.

Kültür Bakanlığı’ndan alınan özel izinle tarihi kilisede düzenlenen ayini Vatikan Büyükelçisi Paul Russell ile Anadolu Episkoposu Paolo Bizzetti yönetti.

Farklı ülkelerden konuk gençlerin yanı sıra Mersin, Tarsus ve Hatay’dan Hıristiyan vatandaşların katıldığı ayinde dualar ve ilahiler okundu.

Ayini izleyen CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, ayinin ardından kürsüye davet edildi. Kilise cemaatini ve yurtdışından gelen konukları selamlayan Vahap Seçer,  sözlerine Mersin ve ülkemiz için huzur ve barış dileyerek başladı.

Saint Paul Kilisesi’nin geçmiş yıllarda bakımsız halde olduğunu, ibadete tamamen kapalı olduğunu ifade eden Vahap Seçer, “Bugün bu cemaat burada Kültür Bakanlığı’nın özel izniyle ayin yapabiliyor. Elbette bu da bir gelişmedir. Ama ben isterim ki burası Hıristiyan vatandaşların kimseden izin almadan ayin yapabildiği bir yer olsun” dedi.

Mersin’in medeniyetlerin, kültürlerin, dinlerin buluştuğu bir şehir olduğunu belirten Vahap Seçer sözlerini şöyle sürdürdü: “Mersin’in mezarlığında bütün dinlerden mezarları görürsünüz. Mersin’de camiyi, kiliseyi, sinagogu ve cemevini görürsünüz. Mersin böyle müstesna bir kent. Ben de böyle bir kenti yönetmeye talibim. Eğer belediye başkanı olursam, size bu mabette yemin ederim ki bütün hemşehrilerimi dostça kucaklayacağım. Hangi dinden, hangi etnik kökenden olursa olsun herkes belediye başkanı Vahap Seçer’in kanatları altında olacak.”