SEÇİM
Giriş Tarihi : 28-01-2019 12:29   Güncelleme : 28-01-2019 18:02

CHP'nin Mersin'de tek kadın aday adayı O kaldı!

-Cumhuriyet Halk Partisi Mersin'de tüm ilçe adaylarını belirlerken, hiç kadın aday göstermemesi, partili ve seçmen kadınlar arasında burukluk yarattı. Ancak, henüz açıklanmayan Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde tek bayan aday adayı olarak Toroslar'da Şerife Arıcı Yıldız'ın olması kadınlarımızı umutlandırıyor. -Partinin Arı Mayası olarak bilinen Siyaset Bilimci,Hukukçu Av. Şerife Arıcı'nın Toroslar'a atanmasını kadınlarımız, 'kendilerine verilecek değerin' yeniden yeşereceği umudunu taşıyorlar!

CHP'nin Mersin'de tek kadın aday adayı O kaldı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin iki ilçenin dışında tüm adaylarını erkekler arasından seçmesi dikkat çekti.

Henüz Aday açıklanmayan Akdeniz İlçesinde kadın aday adayı bulunmazken, Toroslar ilçesinde yoğun tempoyla hem partisinin hem kendi tanıtım propagandasını başarılı bir şekilde yürüten Siyaset Bilimci, Hukukçu Av. Şerife Arıcı Yıldız'ın tek kadın aday adayı olması, 'HAYAL KIRIKLIĞINA' uğrayan kadınların umudu oldu.

Mersin'de parti içinde kadınların yoğun görevler üstlenmesi ve her etkinliğe mühür vurmalarına karşın, hiç bir kadın aday gösterilmemesi burukluğa yolaçtı.

GÖZLER KADIN ADAY ADAYI ARI MAYA'DA

Bu hafta içinde Toroslar ilçe başkan adayının belirlenmesi öncesinde tüm gözler, herkesimin ve herkesin ortak ittifak adayı gösterilen, tek kadın aday adayı Av. Şerife Arıcı Yıldız'a yönlendi.

Torosların Kızı'nın, Kadın olmasının yanı sıra, çok çalışması ile de, Toroslar'da CHP'nin Başkan adayı gösterilmesi, 'çizgi' dışına bırakılan kadınların da umudu oldu...