SİYASET
Giriş Tarihi : 08-02-2019 14:08   Güncelleme : 08-02-2019 14:08

AK Parti Çamlıyayla ilçe başkanı bu nasıl konuşmadır?

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin İli Çamlıyayla AKP İlçe Başkanı'nın seçim propagandası adı altında yaptığı konuşmayı örnek göstererek bir basın metni yayınladı.

AK Parti Çamlıyayla ilçe başkanı bu nasıl konuşmadır?
CHP Mersin Milletvekili Av.Ali Mahir Başarır, Ak Parti Çamlıyayla ilçe Başkanı Mehmet Ali 'Yetiş'in, seçim propagandası sırasında 'Devlet Hainleri ve Hırsız bizim hırsızımız' açıklamasına tepki gösterdi. Başarır konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:
"AKP Genel Başkanı ve MHP Genel Başkanı’nın seçim öncesi halkımızı kutuplaştırıcı sözlerini hemen hemen her gün yazılı ve görsel basında üzüntüyle izlemekte ve okumaktayız.
Birinin çıkıp Millet İttifakı’na zillet ittifakı, bir diğerinin de illet ittifakı diye hitap etmesi ve daha birçok aşağılayıcı dil kullanmaları, halkın yarısını bir diğer yarısına düşmanca bakmalarına sebep vermekle birlikte kendi il ve ilçe yöneticilerine de aynı aşağılayıcı dili kullanmaları konusunda cesaret vermektedir.
6 Şubat Çarşamba günü, Mersin İli Çamlıyayla AKP İlçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş’in, ilçe binalarında seçim propagandası altında yaptığı konuşma buna çok açık bir örnektir.
Çamlıyayla AKP İlçe başkanı yaptığı konuşmada; “ iki seçeneğimiz var, ya devletin hainlerinin yanında olacaksınız ya da birçok arkadaşımız mevcut başkanımıza hırsız diyen de oldu, yanlış yapıyor diyen de oldu. Ben de de diyorum ki vatan hainlerinin yanında yer almaktansa hırsız bizim hırsımız arkadaşlar, biz yanında yer alırız. Yarın bunun bedelini çok ağır öderiz. Yarın burayı Allah korusun kaybetme durumunda biz bunun hesabını veremeyiz” diyor.
Bir AKP ilçe başkanının konuşma diline bakın, kendilerine oy vermeyenleri vatan haini ilan ediyor, yetmiyor kendi adayının hırsız olduğunu kabul ediyor ve ardından da “hırsız bizim hırsızımız” deyip hırsıza sahip çıkalım demekten de hiç çekinmiyor.
Peki, bu ilçe başkanı bu cesareti nereden alıyor? Tabi ki mensubu olduğu partinin en üst düzey makamındaki kişinin yaptığı açıklamalardan alıyor. Elbette kılavuz karga olunca ağzından da bu cümleler dökülüyor. Ayrıca bu ilçe başkanı, istediğim kişiye istediğimi söylerim ve bana kimse bir şey yapamaz, arkamda koskoca parti liderim var anlayışına sahip.
AKP ve ittifakının bu seçimlerde halka vereceği bir umut yok. Sebze, meyve, et fiyatlarının ucuzluğundan bahsedecek hali yok, işsizliğin bittiğini anlatacak hali yok. Çiftçinin mutlu ve mesut günler geçirdiğini anlatacak hali yok. İşçinin, esnafın, memurun, emeklinin hali vakti yerinde diyecek hali yok. Ancak, kendilerine oy vermeyenleri vatan haini ilan ederek, hırsız bizim hırsızımız diyecek halleri var.
 Bu güzel ülkemin kim bilir hangi yöresinde, kim bilir hangi AKP ve MHP il ya da ilçe başkanı,  seçim kazanmak uğruna kendilerine oy vermeyenleri kim bilir neyle suçluyor, hangi hakaretlerde bulunuyor, siz düşünün…